19 stycznia 2021 Zdrowie i Uroda 0

 

Jeżeli nasza dieta jest odpowiednio zbilansowana i bogata  zdrowe produkty spożywcze, to przeważnie nie grożą nam znaczące niedobory kluczowych składników. Jednak zawsze należy bacznie obserwować swój organizm czy nie wysyła nam niepokojących sygnałów.

Kiedy organizmowi brakuje cynku?

aliness cynkNasze ciało jest inteligentną maszyną, której do prawidłowego funkcjonowania brakuje jedynie odpowiedniego paliwa i zdrowego trybu życia.  Paliwem jest nasza dieta, która powinna być bogata w owoce, warzywa, kasze, bakalie, pełnowartościowe zboża i nabiał. Nasz organizm nie potrafi samodzielnie wytwarzać wielu pierwiastków, dlatego trzeba je mu systematycznie dostarczać. Jednym z nich jest cynk, którego niedobory mogą wywoływać poważne skutki zdrowotne. Na pewno jego brak w pierwszej kolejności dostrzeżemy po słabej kondycji włosów, skóry i paznokci. Jeżeli rany nie będą chciały się szybko goić, a na skórze będą się pojawiały liczne stany zapalne, to także będzie sygnał, że brakuje nam cynku, który trzeba jak najszybciej uzupełnić. W takiej sytuacji najlepiej sięgnąć po sprawdzony suplement marki Aliness cynk ma w nim duże stężenie i cechuje się wysoką wchłanialnością, dzięki wzbogaceniu go o składniki poprawiające przyswajanie. Trzeba pamiętać, że cynk pochodzący z pożywienia jest przyjmowany i przetwarzany przez nasz organizm jedynie w około pięćdziesięciu – sześćdziesięciu procentach, zatem nie jest to najlepszy wynik. Dobre suplementy diety z cynkiem mogą się pochwalić znacznie wyższym wskaźnikiem.

Ponadto cynk w tabletkach pozwala na znacznie szybsze uzupełnienie niedobory tego składnika, dlatego w nagłych sytuacjach jest to niezastąpiona metoda. Przeważnie wystarczy zażywać jedną lub dwie tabletki dziennie, w zależności od producenta.