2 lipca 2018 Wnętrza 0

Wielu osobom parawany obecnie będą kojarzyć się przede wszystkim z przedmiotami, które chętnie zabieramy ze sobą na plażę, by wygospodarować choć trochę prywatności wśród innych ludzi. Warto jednak pamiętać, że oprócz parawanów plażowych, na rynku znajdziemy również parawany pokojowe, które mogą pozytywnie wpłynąć na stylizację naszej domowej przestrzeni.

Różnorodność parawanów pokojowych

szerokie parawany pokojoweDziesiątki lat temu parawany pokojowe pełniły istotne właściwości przedmiotów, które umożliwiały wydzielenie w pokoju strefy oddzielonej od wzroków postronnych obserwatorów. Bardzo często szerokie parawany pokojowe wykorzystywane były jako zasłona, która pozwalała na wydzielenie miejsca, w którym brano kąpiel. Dzisiaj parawany pokojowe wracają do łask z wielu, różnorodnych powodów. Po pierwsze, ponownie wykorzystywane są jako użyteczne zasłony, które mogą, np. podzielić pokój na dwa pomieszczenia, kiedy tego właśnie potrzebujemy. Po drugie, ich użyteczność doskonale znów sprawdza się wtedy, kiedy chcemy ukryć jakąś część pokoju, wydzielić, np. strefę jadalnianą w naszym salonie, chcąc wykreować osobne przestrzenie. Po trzecie, parawany pokojowe doskonale sprawdzają się jako dodatek stylistyczny, kiedy aranżujemy nasze wnętrze i chcemy nadać mu niekonwencjonalnego charakteru, nawiązującego stylem, np. do krajów Dalekiego Wschodu. Aby każda z tych potrzeb mogła zostać zaspokojona, parawany dostępne na rynku cechują się dużą różnorodnością.

Parawany pokojowe wykonywane są z różnych materiałów – cieńszych i nieco grubszych, tłumiących głosy i dających więcej prywatności. Produkowane są w różnych wielkościach, byśmy mogli dobrać produkt, który najlepiej pod względem wielkości będzie pasował do naszej przestrzeni, a przede wszystkim charakteryzują się różną kolorystyką i wzorami, by zaspokoić nasze potrzeby estetyczne.