19 sierpnia 2022 Rolnictwo 0

Upowszechnienie się stosowania tworzyw sztucznych sprawiło, że teraz w praktycznie każdej dziedzinie naszego życia spotkać można różnego rodzaju foliowe produkty. Dotyczy to nawet takiej dziedziny, w której wydawałoby się, że stawia się przede wszystkim na naturę, czyli ogrodnictwa, gdzie folii używa się na naprawdę szeroką skalę.

Kiedy warto używać folii ogrodniczych?

folie ogrodniczeDzieje się tak z kilku prostych przyczyn. Przede wszystkim folie mają bardzo uniwersalne zastosowanie i z ich pomocą można zarówno wykonać hydroizolację, jak i izolację termiczną, osłonić nasze uprawy przed gradem czy porywistym wiatrem, ale można też ochronić je przed zalaniem. Dlatego właśnie ogrodnicy i rolnicy tak chętnie korzystają z folii, które dodatkowo są też przecież relatywnie niedrogie i bardzo łatwo dostępne, co dzieje się za sprawą licznych firm i przedsiębiorstw, które je produkują. Możemy więc liczyć na to, że spotkamy się z folią w wielu rożnych miejscach, na przykład tam, gdzie uprawiane są różne rośliny. Będą to jednak bardzie neutralne dla środowiska folie. Spotykane często folie ogrodnicze muszą być przede wszystkim wytrzymałe. Wówczas będą one dobrze spełniały swoje zadania, które przed nimi postawią ogrodnicy. Także rolnicy bardzo chętnie korzystają z takich rozwiązań, które są obecnie możliwe do zaobserwowania. Znacznie ułatwia to zarządzanie ogrodami oraz terenami zielonymi.

Także późniejszy recykling takiej folii nie jest trudny, gdyż może ona zostać odpowiednio przerobiona na tworzywo, które zostanie jeszcze raz wykorzystane do tego, aby móc w efektywny sposób poradzić sobie z produkcją folii. Warto zbadać jej skład, zanim zaczniemy jej używać, aby nie narazić się na przykład na konsekwencje ekologiczne. Folia powinna posiadać odpowiednie atesty.