13 kwietnia 2017 Budownictwo 0

Montaż okien jest kluczowy, aby okna spełniały odpowiednio swoje podstawowe zadania, czyli izolowały termicznie i akustycznie. Niestety popełnianie błędów podczas montażu może mieć przykre konsekwencje. Z dzisiejszego artykułu dowiecie się jakich błędów absolutnie nie wolno popełniać.

Prawidłowy montaż okien

montaż okien bydgoszczAby montaż okien bydgoszcz wykonany był poprawnie musimy zwrócić uwagę na ważne zasady, które pomogą wykonać zadanie właściwie, a jak wcześniej wspomniałam  prawidłowy montaż jest niezwykle ważny. Pierwszą sprawą i zarazem błędem jest przygotowanie ościeża w niewłaściwy sposób. Poprzez różnego rodzaju zabrudzenia czy nierówności możemy mieć problem z nieszczelnością. Dlatego bardzo ważne jest, aby przed rozpoczęciem prac odpowiednio przygotować oścież, mam tu na myśli odpowiednie wyrównanie i dokładne oczyszczenie powierzchni. Warto by było, po uprzednim przygotowaniu powierzchni, zwilżyć oścież nieco wodą, co zwiększy przyczepność pianki uszczelniającej do muru. Kolejna bardzo ważna kwestia to idealne dobranie rozmiaru okien do ościeża. Jeżeli okno będzie zbyt duże, jego ramy mogą ulec zniekształceniu, jeżeli natomiast będzie zbyt małe względem szczeliny popełnimy kolejny błąd jakim jest użycie za dużo pianki, a to jest wręcz niebezpieczne. Dlatego tak niezwykle ważne jest odpowiednie dobranie rozmiaru okna do szczeliny ościeża. To co wpływa również na jakość montażu to oczywiście sposób mocowania okien, mocowanie również musi być wykonane poprawnie, dokładnie i bardzo precyzyjnie, aby okna były stabilnie zamontowane.

Oczywiście najlepiej jest wybrać fachowców i profesjonalistów, którzy mają doświadczenie w montażu okien. Tak jak zostało wspomniane na samy początku, jakikolwiek błąd w czasie montowania może mieć opłakane skutki. Należy zachować dużą uważność i precyzję na każdym etapie, tutaj nie ma miejsca na pomyłkę.