31 sierpnia 2021 Maszyny budowlane 0

Jeżeli myślimy o akumulatorach samochodowych, na myśl przychodzą nam modele, które są zaprojektowane w oparciu o czynnik kwasowo-ołowiowy, inaczej zwany elektrolitem. Jednak od dłuższego czasu istnieją modele akumulatorów, które nie posiadają tego mało przyjaznego dla środowiska czynnika. Ich wnętrze jest wypełnione specjalnym żelem, który umożliwia równie wydajne kumulowanie energii elektrycznej.

Dlaczego warto kupić akumulator żelowy?

akumulatory żelowe sklepJednym z pierwszych nasuwających się przyczyn, dla których kupujemy tego typu akumulatory jest wyeliminowanie ryzyka rozlania trującego i toksycznego elektrolitu. Kupując akumulatory żelowe sklep może mieć w ofercie takie modele, które mogą być ustawiane zarówno w pionie jak i w poziomie. Bardzo ważne jest także zabezpieczenie akumulatora żelowego przed uderzeniami i wstrząsami. Jest to szczególnie ważne na przykład podczas rejsu jachtem, gdzie akumulator tego typu sprawdza się wyśmienicie. Stosowanie tego typu akumulatora w codziennej pracy cyklicznej jest również podyktowane tym, iż jest on odporny na głębokie rozładowanie. Tam gdzie akumulator elektrolitowy mógł by się rozlać, akumulator, posiadający w środku żel może być wykorzystywany bez problemu. Bardzo popularnym typem akumulatora z żelowym czynnikiem są modele, przeznaczone do kamperów i przyczep kempingowych starszego typu. Zasilają one wiele urządzeń, zainstalowanych w pomieszczeniach kampera.

Akumulator tego typu może pozostawać w spoczynku nawet pół roku. Tak długi postój bez podłączenia nie ma wpływu na jego właściwości. Dlatego akumulatory tego typu są wybierane przez osoby, posiadające przyczepy kempingowe, które są użytkowane od czasu do czasu. Akumulator może nie być wyjmowany i po okresie postoju użytkowany bez problemu.