19 października 2018 Budownictwo 0

Na finalne wrażenie po działaniach remontowych składa się kilka elementów w zakresie prac wykończeniowych – sposób wykończenia ścian i sufitów oraz podłóg. Czasem nawet nie zdajemy sobie sprawy, jak bardzo te aspekty prac wykończeniowych wpływają na wygląd pomieszczeń.

Jakie listwy do podłóg będą najlepsze?

listwy przypodłogoweW sklepach budowlanych znajdziemy sporo ciekawych rozwiązań, które nie tylko pełnią funkcję wykończeniową, ale również podnoszą walory estetyczne aranżacji. Dobrze dobrane listwy przypodłogowe zagwarantują świetny efekt wizualny oraz zabezpieczą podłogę przed uszkodzeniami mechanicznymi. Zamontowane listwy osłaniają też ściany przed pozostawianiem nieestetycznych śladów podczas zmywania podłogi. Dużą zaletą listew przypodłogowych jest możliwość ukrycia w tunelu listwy podłączonych w mieszkaniu kabli. Wybór listew mamy duży – listwy MDF, listwy drewniane, listwy pcv lub metalowe. Najpopularniejszym wariantem są listwy MDF, które doskonale komponują się z każdą aranżacją i można je z łatwością dopasować do różnych rodzajów podłóg. Z kolei listwy pcv są niedrogie, zwykle wykorzystywane są do podłóg panelowych. Kiedy oczekujemy bardziej wyrafinowanego efektu, doskonale sprawdzą się eleganckie listwy przypodłogowe drewniane. Do listew przypodłogowych przydatne są również wszelkiego rodzaju łączniki i cokoły. Listwy przypodłogowe chronią podłogi przed wilgocią i zabrudzeniem, ich funkcjonalność jest nieoceniona. W zależności od potrzeb, można wybrać stosowny kolor listwy, który będzie dopasowany do wybarwienia podłogi albo stolarki okiennej i drzwiowej. 

Praktyczne listwy do podłóg zapewniają rewelacyjne wrażenie wizualne – podłogi prezentują się niezwykle estetycznie i schludnie. Podłogi zyskują również ochronę przed uszkodzeniem i wilgocią. Każdy wymagający użytkownik może wybrać odpowiedni wariant do konkretnej aranżacji i rodzaju podłogi.