4 lipca 2019 Informatyka 0

Drukarki atramentowe wciąż cieszą się sporą popularnością, zwłaszcza wśród bardziej wymagających użytkowników. Dzięki technologii mikro – kropelek atramentu przelewanych na papier, jakość wydruku atramentowego nie ma sobie równych i wciąż jest używana tak w zastosowaniach domowych, jak i profesjonalnych, na przykład przy wydruku technologią flexo.

Oryginalny tusz do drukarek atramentowych

tusze brotherZapewnienie jak najwyższej jakości wydruku oraz długiej żywotności drukarce wiąże się z koniecznością stosowania odpowiednich, wysokiej jakości tuszy atramentowych. Wprawdzie na rynku jest spora ilość zamienników oryginalnych tuszy, to zawsze jest to zakup objęty ryzykiem i nie dający gwarancji jakości. Dodatkowo, w przypadku awarii drukarki pracującej na zamiennikach tracimy wszelkie przywileje wynikające z gwarancji i rachunek za naprawę będzie naprawdę słony. Warto więc pamiętać, żeby do drukarek danego producenta kupować tylko i wyłącznie oryginalny tusz dedykowany przez niego do konkretnego modelu. Posiadając więc drukarkę firmy Brother, należy zawsze używać tylko tusze Brother oferowane przez producenta drukarki. Oszczędność na zamienniku wynosi kilka złotych na jednej sztuce tuszu, natomiast ewentualny koszt naprawy drukarki będzie liczony w setkach złotych. Tylko oryginalne tusze są również gwarancją jakości wydruku deklarowaną przez producenta drukarki, co również jest istotne, bo przecież jakość jest głównym czynnikiem decydującym o zakupie drukarki atramentowej.

Zakup i późniejsza eksploatacja drukarki nie musi nastręczać problemów, ale należy ściśle stosować się do zaleceń i wskazówek producenta drukarek. Zapewni to bezawaryjną i wieloletnią eksploatację drukarek bez utraty jakości wydruku i ponoszenia niepotrzebnych kosztów.