25 lutego 2020 Zabezpieczenia 0

 

Chyba każdemu zdarzyło się wsiąść za kółko z niepewnością czy aby na pewno wypity wcześniej alkohol wyparował z naszej krwi. Ja bardzo nie lubiłem tego uczucia. Postanowiłem wyposażyć swój samochód w alkomat, aby zawsze móc to sprawdzić przed drogą. Rozmawiałem o tym ze znajomym, który polecił mi alkomaty elektrochemiczne. Musiałem sprawdzić co to jest. 

Poszukiwania alkomatu elektrochemicznego

rekomendowany alkomat elektrochemicznyAby znaleźć szczegóły na ten temat postanowiłem poszukać trochę w internecie. Wpisałem w wyszukiwarkę frazę: rekomendowany alkomat elektrochemiczny i zacząłem czytać opinie produktów. Dowiedziałem się, że alkomat elektrochemiczny to rodzaj alkomatów, które stosowane są przez policję podczas pomiarów trzeźwości. Są one wyjątkowo czułe i dokładne. Mają wbudowaną funkcję pomiaru ciśnienia i objętości wydychanego powietrza, dzięki czemu zapobiegają niedokładnym wynikom, zarówno zaniżonym jak i zaniżonym. Takie alkomaty są bardzo dokładne, pokazują pomiary z dokładnością do setnych części promila. Mają także wysoki pułap maksymalny. Są w stanie określić pomiar do 4 promili w wydychanym powietrzu. Spodobał mi się szczególnie jeden z takich alkomatów. Miał bardzo dobre rekomendacje klientów. Zapewniali oni, że alkomat jest bardzo trwały i skuteczny oraz nie psuje się. Miał on również wbudowaną pamięć ostatnich pomiarów i w komplecie do niego załączone było kilka sztuk wymiennych ustników.

Zdecydowałem się na zakup takiego alkomatu elektrochemicznego. Byłem z niego bardzo zadowolony. Pokazywał bardzo dokładne wyniki, dzięki czemu zawsze miałem pewność czy mogę usiąść za kierownicą i prowadzić. W dodatku alkomat był łatwy w obsłudze i był zasilany zwykłymi bateriami, które wystarczały na bardzo długo. W stosunku do innych alkomatów ten był również w bardzo dobrej cenie.