28 kwietnia 2022 Zdrowie i Uroda 0

Na rynku działa dziś kilkunastu producentów masek chirurgicznych, ochronnych czy że specjalnymi filtrami. Ponadto znaleźć można jeszcze zwykle bawełniane, które mogą posiadać warstwę delikatnej flizeliny od wewnętrznej strony.

Jaką wybrać maskę?

najlepsze maski z filtrem ffp2Jeszcze do niedawna, każdy z nas musiał nosić maskę, która stanowiła barierę dla groźnego wirusa. Dziś nie jest to obowiązkiem, poza nielicznymi wyjątkami. Nadal je noszą pracownicy w szpitalach na oddziałach zakaźnych, gdyż dzięki temu są bezpieczni w kontakcie z pacjentami. W sprzedaży znajdziemy wiele rodzajów masek, które wykazują większą lub mniejszą skuteczność, ale na pewno są najlepsze maski z filtrem FFP2, które można dziś kupić w wielu sklepach czy też aptekach. Są one dostępne w jednym, uniwersalnym rozmiarze, a dzięki nosowej uszczelce i gumce z regulacją, można je bez problemu dopasować do kształtu twarzy. Jeżeli chodzi o ich skuteczność, to producent gwarantuje ją na poziomie dziewięćdziesięciu pięciu procent, przez osiem godzin ciągłego użytkowania. Maska jest w stanie zatrzymać niemalże wszystkie alergeny, pyły zawieszone PM2,5 oraz PM10, substancje rakotwórcze czy też bakterie. Każdy z nas może z niej korzystać, ponieważ pozwala ona doskonałe zabezpieczenie się przed wieloma niewidzialnymi zagrożeniami. W sprzedaży znajdziemy ją w standardowej białej lub czarnej wersji. Jeżeli chodzi o rozmiar, to jest on jeden, uniwersalny, który mogą nosić dzieci i dorośli, gdyż maska dobrze przylega do twarzy, dzięki czemu spełnia swoją rolę.

Zakup dobrej maski, to wydatek rzędu kilku – kilkunastu złotych, zatem nie jest on wysoki. Trzeba zauważyć, że maska z filtrem FFP2 jest tak zwaną półmaską, czyli że można z niej korzystać wielokrotnie. zatem będzie ona służyć przynajmniej przez kilkanaście dni.