11 lipca 2017 Hobby 0

 

W życiu liczy się kreatywność. Przede wszystkim. Nie ma momentu, w którym nie pojawiałyby się jakieś problemy. Mniejsze czy większe, wyzwania pozwalają nam się rozwijać. Powodują, że idziemy do przodu. Bez nich prowadzilibyśmy pustą, nie nie wartą egzystencję. Warto ten fakt uświadamiać dzieciom od najmłodszych lat. Niech nauczą się rozwiązywania problemów jak najwcześniej. Najlepiej poprzez zabawę.

Każde dziecko lubi bawić się w stolarza

majsterkowicz dla dzieckaNajbardziej wartościowe dla rozwoju dziecka zabawy opierają się głównie na rozwijaniu wyobraźni i kreatywności. Powinny one wpływać na wszystkie zmysły, dając przy tym maluchowi dużo frajdy. Do tego bardzo mocno przydają się zabawki typu majsterkowicz dla dziecka, które po pierwsze pozwalają naśladować dorosłych, a po drugie dają swobodę tworzenia. W takich zestawach dla majsterkowiczów możemy znaleźć wszelkie narzędzia, jakie ma każdy pan złota rączka, czyli młotki, śrubokręty, śruby, gwoździe i tak dalej. Wszystko w bezpiecznej, plastikowej lub drewnianej formie, w atrakcyjnych kolorach i kształtach. Każdy maluch ucieszy się z takiej zabawki. I niekoniecznie muszą je posiadać tylko chłopcy. Dziewczynki również potrzebują rozwoju umiejętności manualnych i kreatywności. A zabawa w stolarza jest ku temu bardzo dobrą okazją. Bo kto powiedział, że kobieta nie może być w przyszłości dobrym stolarzem? Poza tym dzieci nie rozróżniają co przystoi dziewczynkom a co chłopcom. To otoczenie nadaje pewne schematy. Nie ograniczajmy nimi dzieci za mocno.

Ciekawą zabawką, wspierającą rozwój dziecka na wielu płaszczyznach, jest zestaw dla majsterkowicza. W pierwszej myśli chciałoby się go przeznaczyć tylko i wyłącznie dla chłopców. Natomiast dla dzieci nie ma to znaczenia. Wiele dziewczynek tak samo ucieszy się z możliwości wbijania młotkiem gwoździ.