11 lutego 2022 Maszyny budowlane 0

Docieplanie dachów pozwala zatrzymać wewnątrz domu ciepło. Dobór klinów, np. wykonanych ze styropianu jest bardzo ważny. Dzięki właściwie dobranym elementom wykończeniowym w domu będzie ciepło i cicho. Styropian ma różne parametry cieplne i akustyczne. dlatego przed dociepleniem poddasza trzeba zapoznać się z ofertą klinów.

Styropian do ocieplania połaci dachowych

trwałe kliny styropianoweRóżnego rodzaju kształty można dopasować do połaci dachowych. Dachy mają różny kąt nachylenia. Dlatego producenci systemów dociepleniowych mają w ofercie trwałe kliny styropianowe. Ich zaletą jest odporność na mróz, wilgoć oraz doskonałe parametry izolacyjne. Chodzi zatem o ochronę wnętrza domu przed wiatrem, mrozem i innymi czynnikami pogodowymi. Kliny wykonywane są standardowo i dostępne w klasycznych, najczęściej wybieranych rozmiarach. Jednak do dachów o bardziej skomplikowanej budowie można zamówić kliny styropianowe na specjalne życzenie oraz na wymiar. To dobry sposób. Inna metoda polega na docięciu i delikatnym dopasowaniu gotowych elementów wykonanych ze styropianu. Wśród licznych zalet klinów najważniejsze są lekkość i trwałe wykonanie. To solidny materiał budowlany, jaki można używać na różnych poddaszach: mieszkalnych i użytkowych. Klin posiada odpowiednie wymiary, dlatego producenci tego typu elementów dopasowują je do indywidualnego projektu oraz do kształtu dachu. Właściwe dopasowanie pomaga zapobiec przemarzaniu wnętrz.

Kliny używane do ocieplania dachów mają najczęściej trójkątny kształt. Bardzo ważną uwagą producentów jest możliwość dopasowania styropianowych kształtów do projektu domu. Wystarczy wysłać do zakładu produkcyjnego projekt i na dalszym etapie współpracy tworzona jest indywidualna oferta klinów wraz z wyceną wykonania kompleksowych akcesoriów do docieplenia dachów.