24 maja 2021 Dom / Budownictwo 0

W każdej nieruchomości mieszkalnej oraz użytkowej, znajduje się specjalna skrzynka elektryczna lub gazowa, w której znajduje się zastosowany węzeł, umożliwiający doprowadzenie gazu lub energii elektrycznej do zamontowanej wcześniej instalacji w budynku. Niezwykle ważne jest zabezpieczenie takiej skrzynki specjalnie dobranymi drzwiczkami.

Drzwiczki ze stali nierdzewnej

drzwiczki nierdzewneKorzystanie z zawartości skrzynki przez osoby niepowołane, mogłoby doprowadzić do uszkodzenia węzła, a także mogłoby spowodować bardzo poważny w skutkach wypadek. Dlatego też należy zadbać o możliwie jak najwyższy poziom bezpieczeństwa, oraz zabezpieczyć skrzynkę drzwiczkami, wyposażonymi w system zamka, lub zamykania za pomocą kłódki. Wysokojakościowe drzwiczki nierdzewne, charakteryzują się bardzo wysokim poziomem trwałości oraz wytrzymałości, a także zostają one odpowiednio osadzone powłoką impregnacyjną, dzięki czemu nie ulegają korozji oraz innym czynnikom niesprzyjającym. Drzwiczki znajdują zastosowanie głównie w skrzynkach zabudowanych w murach budynku, oraz w skrzynkach wolnostojących, mogą one zostać zastosowane zarówno w gospodarstwie domu jednorodzinnego, jak również w nieruchomościach mieszkalnych i użytkowych w zabudowie wielolokalowej. Zdecydowanie warto zapoznać się z możliwością nabycia oraz montażu specjalnie wykonanych drzwiczek, na potrzeby zabezpieczenia skrzynek rewizyjnych znajdujących się w nieruchomości.

Każdy rodzaj drzwiczek rewizyjnych, powinien zostać oznaczony specjalnie wykonaną informacją na tabliczce plastikowej, dotyczącą tego co znajduje się w danej skrzynce. Może to być także wyraźnie wykonany grawer na drzwiczkach, głównie w celu zwiększenia poziomu estetyki wizualnej skrzynki. Niemniej jednak głównym założeniem zastosowania drzwiczek, jest zwiększenie poziomu bezpieczeństwa.