24 maja 2021 Dom / Wnętrze 0

W studiu nagraniowym, niezwykle ważne jest zapewnienie pełnej izolacji dźwiękowej, a także zastosowanie systemów, które działają w sposób redukujący powstałe echo. Ma to ogromny wpływ na jakość nagrania, a także na szybkie tempo pracy realizatora dźwięku, oraz artysty który wykonuje nagranie.

Studyjne dyfuzory dźwiękowo akustyczne

dyfuzory akustyczneDlatego też w wielu pomieszczeniach studyjnych, gdzie znajduje się profesjonalny mikrofon nagraniowy, konieczne jest zastosowanie także specjalnych płyt redukujących echo, oraz wyciszających dźwięki otoczenia. Dzięki zastosowaniu tego rodzaju dyfuzorów akustycznych, jakość nagrania okazuje się zdecydowanie większa. Wszelkiego rodzaju dźwięki dopływające z ulicy, jak również echo, związane z zastosowaniem bardzo minimalnej ilości urządzeń w pomieszczeniu nagraniowym, powinny zostać skutecznie zredukowane. Dlatego też na mikrofonie studyjnym znajduje się specjalny filtr, niemniej jednak nie jest on w stanie zredukować wszystkich, niepowołanych fal dźwiękowych. Dyfuzory akustyczne, to aktualnie obowiązkowe wyposażenie każdego pomieszczenia studyjnego, na potrzeby zwiększenia poziomu jakości dźwięku nagrywanego na taśmę, niemniej jednak swoim wyglądem zapewniają one także bardzo wysoki poziom estetyki wizualnej w studiu. Zdecydowanie warto zapoznać się z możliwościami nabycia odpowiednich ilości akustycznych płyt dyfuzorowych, pełniących funkcje redukcji echa oraz szumów na nagraniu.

Efekt dźwiękowy jest bardzo istotny podczas wykonywania nagrań nowej płyty, lub też audiobooka. Realizator dźwięku, w sposób profesjonalny wykonuje nagranie, oraz odpowiednio dba o całokształt, który ma ogromny wpływ na jakość nagrania oraz dźwięku. Dlatego też w studiu nagraniowym, nie może zabraknąć specjalnych płyt na ścianach, redukujących wszelkie niepowołane odgłosy.