13 listopada 2017 Budownictwo 0

Istnieje wiele dostępnych opcji wyboru szamba. Jeśli kierujemy się odpowiednią pojemnością oraz trwałością i niezawodnością przez długie lata powinniśmy zdecydować się na szambo betonowe. 

Co brać pod uwagę przy wyborze szamba betonowego

szamba betonowe mazowieckieSzamba betonowe mają wiele zalet w stosunku do zbiorników z tworzyw sztucznych, stali lub włókna szklanego, które mogą ulegać uszkodzeniom lub korozji, w przypadku zbiorników stalowych. Główne zalety zbiorników na nieczystości jakimi są szamba betonowe mazowieckie obejmują zakres od wytrzymałości do niskich wymagań konserwacyjnych. To, czy typ zbiornika spełnia powyższe funkcje, zależy w większości od materiału z jakiego został zbudowany. Beton jest z natury wodoszczelny, podczas gdy plastik i włókno szklane muszą przechodzić dodatkowe procesy w celu zatrzymania wody. Naturalna wodoszczelność betonu zmniejsza ryzyko wycieków w trakcie eksploatacji zbiornika. Ścieki i szlam przez dłuższy czas zalegają w szambie. Jeśli zbiornik napełnia się zbyt szybko, ścieki muszą zostać odpompowane. Ponieważ betonowe zbiorniki są większe, czynność ta wykonywana może być rzadziej.  
Szamba betonowe mogą z łatwością wytrzymać przez dziesięciolecia. Zbiorniki z tworzyw sztucznych mogą być jedynie tymczasową inwestycją, jednak najprawdopodobniej trzeba będzie je wymienić w przyszłości. Ponieważ plastikowe zbiorniki na ścieki są mniej trwałe niż beton, mogą one zostać uszkodzone przez podczas transportu instalacji.

Uszkodzenia te mogą spowodować bezpośrednie koszty, takie jak koszt wymiany, a także przyszłe koszty utrzymania i konserwacji, ponieważ uszkodzenia sprzyjają wyciekom. Ponieważ betonowe zbiorniki są ciężkie, działa na nie większa siła grawitacji dzięki czemu nie ma szans na unoszenie czy przesunięcie się ich pod ziemiom w przeciwieństwie do lekkich plastikowych zbiorników.