4 kwietnia 2021 Budownictwo 0

Wracając pod pracy do domu najczęściej jedyne czego pragniemy, to błoga cisza i spokój. Nie zawsze jednak jest nam to dane zwłaszcza, gdy mieszkamy w bloku. Cienkie ściany w blokach to problem nie tylko starych zabudowań, ale też niestety tych nowych. Na szczęście są sposoby na to, jak poradzić sobie w podobnych sytuacjach bez rozważania o przeprowadzce.

Jak wygłuszyć mieszkanie?

wygłuszenie mieszkaniaOdpowiednie wygłuszenie pomieszczeń może stanowczo poprawić komfort naszego życia i pozwolić wreszcie odetchnąć od hałasów z jakimi mamy na co dzień do czynienia. Samo wygłuszanie to nic innego, jak odizolowanie się od dźwięków w taki sposób, aby nie było słychać zarówno otoczenia, jak i nas samych. Najczęściej wygłusza się mieszkania już na etapie ich budowy, ale jeśli w przypadku naszego bloku lub domu nie zostało to zrobione nie musimy się martwić ponieważ istnieją inne sposoby na skuteczne wygłuszenie mieszkania które nie wymagają od nas przeprowadzania gruntowych remontów. Podstawową rzeczą, jaką należy zrobić to wygłuszenie ścian. Można tego dokonać za pomocą tapet, jeżeli hałas nie jest zbyt intensywny. Chropowate materiały z których są wykonywane tapety delikatnie absorbują dźwięki. Jest to sposób polecany głównie w przypadku środkowych pomieszczeń, które nie graniczą z sąsiadami. W przypadku solidniejszego wygłuszenia stosuje się specjalne panele akustyczne, które cechują się już wysokim pochłanianiem dźwięku. Występują one oczywiście także w wariantach dekoracyjnych. Są przestrzenne i nadają pomieszczeniu nowoczesnego wyglądu.

Panele akustyczne to najczęściej wybierana opcja do skutecznego wygłuszenia naszych mieszkań. Jednakże wygłuszyć możemy nie tylko ściany, ale również podłogi oraz sufity. Podłogę można wygłuszyć skutecznie przy pomocy chociażby puchatych dywanów, natomiast sufit wygłusza się montując sufity podwieszane. W większości przypadków panele jednak dają nam już satysfakcjonujące rezultaty.