8 stycznia 2021 Usługi 0

Inwestycja w materiały opałowe potrafi być niekiedy bardzo kosztowna. W szczególności mocno odczuwają zakup materiałów opałowych te osoby, które stosują w swoich domach węgiel. Ostatnimi czasy jednak zaczęto coraz częściej stosować też inne materiały, które się w ogrzewaniu nawet lepiej od węgla spisują. Jednym z takich materiałów opałowych może być chociażby ekogroszek.

Polecane materiały opałowe

ekogroszek skarbekZakupienie jednej tony węgla to bez wątpienia duży wydatek. Niemniej jednak tona wystarczyć może tylko na pewien czas. Osoby ogrzewające duże domy muszą inwestować w znacznie większą ilość opału. Ostatnimi czasy węgiel coraz częściej jest wypierany przez ekogroszek. W naszym kraju szczególnie polecanym produktem jest ekogroszek Skarbek. Jest to produkt polskiego pochodzenia i jego jakość nie pozostawia żadnych wątpliwości. Stosowanie ekogroszku jest nie tylko bardzo tanie ale również i efektywne. Kaloryczność tego materiału opałowego wynosić może niemalże tyle samo co kaloryczność najlepszej jakości węgla. Wymieniony wcześniej produkt pozwala na uzyskanie kaloryczności wynoszącej nawet 24 MJ/kg. Taka wartość do tej pory przypisywana była sprawdzonemu węglowi, którego ceny za tonę były nawet kilkukrotnie większe od cen za tonę ekogroszku. Dodatkowo wspomnieć trzeba, że ekogroszek jest produktem który podczas spalania nie powoduje emisji zbyt dużej ilości szkodliwych substancji.

Nie bez znaczenia jest również kwestia dotycząca spiekalności. Kupując zagraniczny ekogroszek można spodziewać się niekiedy niepożądanych efektów w postaci spieczonych fragmentów opału. Natomiast w przypadku ekogroszku jest tak, że spieczenia opału praktycznie nie występują. Dzięki temu można bez obaw stosować ten materiał chociażby w nowoczesnych kotłach zasypowych.