19 lutego 2022 Handel 0

Każdy z nas zna zapewne przyrząd kuchenny, jakim jest wyciskacz do cytrusów. Do proste w konstrukcji urządzenie bardzo często ułatwia nam prace związane z wydobywaniem soku z tych owoców. Składa się ono za każdym razem w metalowego, szklanego, albo plastikowego trzonka.

Skuteczne wyciskanie cytryny

wyciskacz do plasterków cytrynyTo właśnie na tym trzonku umieszczamy przekrojony na pół owoc i dociskając wydobywamy sok. Wyciśnięty sok spływa na ogół na spodek, który jest elementem składowym. Niektóre rodzaje wyciskaczy posiadają także specjalny kubek na sok, gdyż trzonek przymocowany jest do sitka, którego zadaniem jest odfiltrowanie go od miąższu owocowego. Dzięki temu sok jest klarowny. Nie mniej jednak wyciskać cytrusy możemy nie tylko w ten sposób. Na rynku istnieją bowiem specjalne wersje wyciskaczy do cytrusów. Mowa tutaj o przyrządzie jakim jest wyciskacz do plasterków cytryny. Ten rodzaj przyrządu ma nieco inną budowę. Składa się z uchwytów, które przypominają trochę uchwyt od nożyczek. Na obu końcach zawiera coś w rodzaju szczypiec z zagłębieniami. W takie zagłębienia wkłada się plasterek cytryny i następnie ściska. Wydobyty w ten sposób sok jest bezpośrednio przelewany do szklanki dzięki umieszczonym tam otworom. Z tego też względu przyrząd ten jest bardzo często wykorzystywany przez osoby, które lubią pić herbatę z cytryną. Z całą pewnością dużo lepszym rozwiązaniem jest wyciśnięcie soku z plasterka cytryny, niż z całego owocu.

Tego rodzaju przedmiot wykonany jest z nierdzewnego metalu. Warto także zauważyć, że jest dość prosty w utrzymaniu czystości. Cena także nie jest zbyt wysoka. Zwykle jest to koszt około dwudziestu złotych. Oczywiście jesteśmy w stanie dokonać zakupu go nawet po dużo niższej cenie. Dzięki temu bez trudu będziemy w stanie korzystać z niego na co dzień.