18 lipca 2018 Budownictwo 0

 

Mąż był zwolennikiem nowoczesnych technologii od kiedy pamiętam. Nigdy nie zatrzymywał się na tradycyjnych rozwiązaniach, tylko zawsze szukał technologicznych nowinek, które były o wiele lepsze. Tak też było na etapie stawiania przez nas domu jednorodzinnego.

Deski Cedral a naturalne drewno

deska elewacyjna cedralMyślałam, że zewnętrzne ściany pokryje zwykły tynk mineralny, który możemy zobaczyć na niemal każdym domu. Tymczasem mąż zdecydował się na inne rozwiązanie – spodobała mu się deska elewacyjna Cedral i był przekonany, że będzie ona idealnie wyglądać na naszym domu. Wybór materiału należał do niego, ja zaś mogłam sobie dobrać jedynie wymarzony kolor tej deski. Producent oferował deski w szerokiej palecie barw, jednak ja zdecydowałam się na taką strukturę deski, która przypominała naturalne drewno. Uważałam, że taka deska elewacyjna prezentuje się wyjątkowo, a przy tym nie będzie gnić i butwieć jak drewno. Zatem elewacja naszego domu będzie wyglądała idealnie nawet mimo upływu lat. To właśnie te właściwości odpornościowe przed negatywnymi czynnikami atmosferycznymi były tym, co sprawiało, iż taka deska elewacyjna Cedral zyskiwała przewagę nad konkurencyjnymi produktami w postaci desek z litego, naturalnego drewna. Oba produkty wyglądały podobnie, jednak to Cedral była bardziej trwała oraz wytrzymała. Wiedziałam już, że mąż ma rację i faktycznie taka deska elewacyjna będzie doskonałym wyborem. Oczywiście mąż zapoznał mnie też z resztą zalet tego produktu. Było ich tak wiele, że nie sposób wszystkich spamiętać.

Zamówiliśmy deski i z niecierpliwością czekałam na moment, aż zobaczę je na naszym domu. Wiedziałam, że dzięki temu nasz dom wyróżni się spośród innych i będzie prezentował się od zewnątrz naprawdę pięknie. Od wewnątrz także – ponieważ właśnie ja o to zadbam.

Więcej informacji można znaleźć na stronie: swiatdeski.pl