29 marca 2022 Rodzice i dziecko 0

Gdy czekamy na narodziny dziecka staramy się przygotować jak najlepiej do przywitania go w naszej rodzinie. Staramy się jak najwięcej rzeczy przygotować jeszcze przed jego pojawieniem się. Wiemy, że później nie będzie czasu na poszukiwania niezbędnych dla niego rzeczy. Dlatego do przyszykowania pierwszej wyprawki przystępujemy zawczasu.

Wybór pościeli dla niemowląt

pościel dla niemowlątNiemowlęta bardzo duża czasu śpią. Dlatego jednym z pierwszych zakupów do pokoju dziecięcego jest zakup łóżeczka. Większość osób decyduje się na tradycyjne, drewniane. Kolejnym jego elementem jest materac. Bez tego się nie obejdziemy. I na koniec pościel dla niemowląt – bardzo ważna rzecz. Jeśli chodzi o kołderkę i poduszkę to powinny być ze specjalnym wypełnieniem. Najlepiej antyalergicznym. Lekkie i ciepłe, łatwe do utrzymania w czystości. Takie, które można prać w pralce i które szybko schną. Ich rozmiar powinien być dobrany do rozmiaru łóżeczka. Poduszka może być tradycyjna lub klinowa. Wówczas dziecko z lekko uniesioną główką nie zakrztusi się podczas snu. Poszewki na pościele powinny być bawełniane. Ale można tez wybrać batystowe. Znały je już nasze babcie i o ile kiedyś były czym powszechnym dziś uchodzą raczej za luksusowe. Ważne żeby były podobnie jak pościel oddychające, lekkie ale i ciepłe. Warto zwrócić uwagę na wykończeni typu schowany zamek.

Wybór pościeli jest przeogromny zwłaszcza jeśli chodzi o wzornictwo. Inne kolory dedykowane są dla chłopców inne dla dziewczynek chociaż są i uniwersalne wzory jeśli robimy zakupy nie znając jeszcze płci dziecka. Wówczas możemy wybierać beże czy szarości. Można spersonalizować pościel zamawiając wyszywanie imienia dziecka na poszewce. Jest też piękna pościel haftowana. Jest to też dobry prezent dla malucha na pierwsze odwiedziny.