8 lipca 2019 Dom i ogród 0

Choć zimy w naszym klimacie z roku na rok są coraz łagodniejsze, to nadal nie wyobrażamy sobie zrezygnować z systemu ogrzewania w domach czy lokalach użytkowych. Podstawowym elementem większości systemów grzewczych są grzejniki, dzięki którym ciepło rozchodzi się od pieca do poszczególnych pomieszczeń. Jeszcze do niedawna ich wygląd nie był korzystny dla estetyki wnętrza. Na szczęście ta prawidłowość uległa zmianie.

Kiedy stosuje się grzejniki dekoracyjne?

grzejnik dekoracyjnyW zdecydowanej większości mieszkań, domów czy lokali używkowych spotkamy grzejniki. Jest to kluczowy element systemu ogrzewania, dzięki któremu ciepło rozprowadzane jest po całym metrażu. Do tej pory największe znaczenie miała wydajność grzejnika i skuteczność w oddawaniu ciepła. Obecnie dzięki nowym metodom produkcyjnym grzejniki mogą być nie tylko funkcjonalne, ale też estetyczne. Przykładem jest grzejnik dekoracyjny, którego wygląd może podkreślić styl danego wnętrza i stanowić centralny element pomieszczenia w pozytywnym znaczeniu. Zanim jednak zdecydujemy się na tego typu grzejnik, musimy zdecydować się na konkretny kształt i materiał wykonania. Na rynku znajdziemy zarówno modele poziome, które swoją drogą stosowane są najczęściej, ale także egzemplarze pionowe, łukowe czy stojące, które montuje się do podłogi. Wybór konkretnego grzejnika uzależniony jest nie tylko od naszych preferencji, ale także od układu pomieszczenia. W niektórych miejscach bowiem zamontowanie tradycyjnego kształtu poziomego może okazać się niemożliwe, na przykład ze względu na obecność przeszklonych ścian.

Na szczęście minęły już czasy, kiedy montaż grzejnika w pomieszczeniu był smutną koniecznością. Obecnie dostępne modele są nie tylko funkcjonalne, ale także bardzo estetyczne, a wybór dostępny w sklepach może przyprawić o zawrót głowy. Poszczególne egzemplarze różnią się kształtem, materiałem, mocą, sposobem zasilania i jeszcze kilkoma czynnikami, dlatego z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.