22 września 2016 Handel 0
witryna cukiernicza

Nasza babcia od lat prowadzi taką domową cukiernię przy domu. Wielu ludzi ją odwiedza, bo wszystko jest domowe, i bez żadnych sztucznych dodatków. Cieszyła się dużą popularnością ta jej cukiernia, bo ludzie wiedzieli, że jest prowadzona od lat z tradycją. No ale jako że prowadzona była tak długo, to należały jej się w prezencie jakieś odmiany.

Witryna cukiernicza – będzie pasować do wystroju?

witryna cukierniczaTa stara lada i witryna chłodnicza to aż prosiła się o to, by ją wymienić. Przez tyle lat użytkowania straciła sporo ze swojego uroku. Babcia sama nie robi takich zakupów, bo jej zajęcie to głównie wyrabianie ciast, a nie jeżdżenie po sklepach. Ma już swoje lata, więc trzeba jej pomagać. Dlatego my, wnuki zabraliśmy się do roboty i postanowiliśmy wszystko kupić. Na początku w ruch poszła szafa chłodnicza, którą usunęliśmy pod babci nieobecność, aby zrobić jej niespodziankę. Na pewno będzie miała miłe zaskoczenie. Wszystko fakt, może i było jeszcze dobre, ale starsze urządzenia biorą więcej prądu i w ogóle. Mała odnowa nigdy nie zaszkodzi. Później pomyśleliśmy, czy nowa witryna cukiernicza będzie pasować do wystroju, ale zgodnie uznaliśmy wszyscy, że ładnie będzie się komponować, i nie ma się co martwić. Biedna babcia, rano pomyśli, że zabłądziła, i trafiła do innej cukierni. Jesteśmy ciekawi jej reakcji, bo już kiedyś coś narzekała, że przydałyby się zmiany, ale nie ma kiedy jechać po to wszystko. A tu nagle jej wnuczki wszystko zrobią w jeden wieczór, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki.

Oj, chyba zapracujemy sobie na jakieś porządne blachy ciasta od babci. Na końcu oczywiście stara zamrażarka przeszklona poszła do kasacji i i na jej miejscu stanęła większa, nowa. Od razu rzucała się w oczy, bo była bardzo ładna i mogła pomieścić więcej produktów. Babcia oniemieje z wrażenia.