10 kwietnia 2017 Budownictwo 0

Osoby z przywilejem posiadania własnego ogrodu, mają również obowiązek dokonywania wielu zabiegów pielęgnacyjnych. Regularne koszenie trawy, zagrabianie liści i wszelkie inne zabiegi wymagają zastosowania odpowiednich narzędzi, które siłą rzeczy muszą być gdzieś przechowywane.

Wiata chroni nas przed deszczem

ogrodowa wiata drewnianaOgród jest przestrzenią, na której powierzchni może odbywać się wiele czynności. Pierwsza, jaka przychodzi na myśl sympatykom lata, jest grillowanie ze znajomymi. Ogrodowa wiata drewniana, o ile jej konstrukcja została dobrze wykonana, oferuje swoim właścicielom ochronę przed deszczem. Ich wspólne grillowanie ze znajomymi nie jest zatem w żadnym stopniu zależna od pogody. Co ciekawe, pod wiatą możliwe jest gromadzenie jest i przechowywanie takich urządzeń, jak kosiarki. Posiadają one różne źródła zasilania. Te, które wymagają stałego podłączenia do instalacji elektrycznej, szczególnie powinny być składowane w miejscach umożliwiających ich bezpieczne przechowywanie. Każdy kontakt silnika elektrycznego z wodą, który nie jest wystarczająco zabezpieczony może skutkować jego uszkodzeniem. A te z reguły nie zostanie naprawione w ramach gwarancji uszkodzenia, bowiem producent w instrukcji zastrzegł sobie takie prawo. Warto podkreślić, że konstrukcja własnej wiaty drewnianej nie wymaga zgłaszania tego faktu w urzędzie miasta. Aktualne prawo pozwala na wybudowanie jej bez konieczności załatwiania dodatkowych formalności, wystarczy zaopatrzyć się w materiał i przystąpić do pracy. 

Przedstawione wyżej zalety posiadania wiaty, przekonują chyba każdego właściciela ogrodu do jej montażu. Materiał, z którego zostaje wykonana jest jednym z najtańszych na rynku, co również dodatkowo powoduje co raz większe zainteresowanie budową tego typu stelaży.