6 listopada 2017 Edukacja 0

 

Odpowiedni poziom szkolenia pozwala na zapoznanie się z ważnymi zagadnieniami BHP. Niezależnie od funkcjonowania, czy wielkości firmy, istnieją tematy, które zawsze warto poruszyć podczas spotkania z pracownikami. Jakie to zagadnienia? Dlaczego są takie ważne?

Podstawowe zagadnienia BHP w firmie

szkolenia okresowe bhp dla firm z ŁodziSzkolenie wstępne ma na celu przygotować pracownika do wykonywanych obowiązków w taki sposób, by jego praca przebiegała bezpiecznie. Rozumieć przez to należy zwrócenie uwagi na wszelkie czynniki psychofizyczne, które mogą działać na człowieka. Ich zakres jest bardzo szeroki, ale warto skupić się podczas spotkania na tematach związanych ze stresem oraz pracą przy komputerze. Jeśli chodzi o szkolenia okresowe BHP dla firm z Łodzi, Rzeszowa, Warszawy, czy Krakowa, to warto, by osoba szkoląca przede wszystkim skupiała się na nowych środkach przeciwpożarowych. Do tego, bardzo ważne jest aktualizowanie poziomu wiedzy o nowości organizacyjne, które mają się pojawić w firmie. W zależności od charakteru branży, szkolenie okresowe może być także związane z zagrożeniami chemicznymi, biologicznymi, czy akustycznymi. Warto w takich przypadkach przedstawić przewidziane środki ochrony indywidualnej oraz omówić ich zastosowanie. Istotne jest także, by poruszane kwestie potwierdzać przypadkami, bazując na realnych miejscach potencjalnie niebezpiecznych. Znacznie łatwiej odnieść się do zjawiska, które pracownicy obserwują, niż odwoływać się do sytuacji abstrakcyjnych.

Jeśli firma posiada lub tworzy przestrzeń magazynową, ważne jest, żeby poruszyć zagadnienia związane z maksymalnym obciążeniem fizycznym. Jest ona inna dla kobiet oraz mężczyzn, a dodatkowo można też przedstawić możliwości zastępcze. Dla przykładu, człowiek może ciągnąć na wózku znacznie więcej, niż nieść.