8 stycznia 2017 Usługi 0

 

Już od ponad roku pracuje w ośrodku pomocy społecznej jako radca prawny. Udzielam porad prawnych osobom potrzebującym nie posiadającym wiedzy z zakresu określonego prawa. Jednymi słowy pomagam ludziom w kłopotach.

Porady z zakresu prawa rodzinnego i opiekuńczego

rekomendowane porady prawne wykonywane w Pruszczu GdańskimNajczęstszymi problemami zgłaszanymi przez osoby korzystające z pomocy społecznej są porady prawne z zakresu prawa rodzinnego i opiekuńczego. W końcu pewne sytuacje rodzinne sprawiły, że muszą teraz korzystać z pomocy finansowej, materialnej i doraźnej. Jest mi bardzo żal tych ludzi. Najczęściej przychodzą samotne matki, które liczą na rekomendowane porady prawne wykonywane w Pruszczu Gdańskim. W tym mieście jest niewielu radców wykonujących za darmo takie porady, dlatego tez przychodzą do mnie. Matki z małymi dziećmi najczęściej borykają się z brakiem pomocy ze strony swoich partnerów, a ojców ich dzieci. Są to sytuacje przykre i skomplikowane, ale staram się im pomóc jak tylko mogę. Doradziłam już niejednej potrzebującej kobiecie w uzyskaniu alimentów, pozbawieniu praw rodzicielskich, a nawet przy rozwodach. Oczywiście nie mogę ich reprezentować na sali sądowej, ale mogę za to pomóc sporządzić pismo, pokierować, pomóc zdobyć dowody. Wiele osób już mi dziękowało i nie zdarzyło się jeszcze, aby któraś osoba korzystająca z mojej pomocy przyszła do mnie z pretensjami. Owszem, niektóre sprawy jest bardzo ciężko wygrać, ale są to pojedyncze przypadki.

Warto jest korzystać z porad prawnych, ponieważ dzięki temu ludzie wiedzą, w jaki sposób rozwiązać daną sprawę. Niejednokrotnie się zdarza, że człowiek nie walczy o swoje chociaż ma do tego prawo. Być może ze strachu lub braku pewności siebie. Wystarczy wziąć się w garść, pójść do radcy prawnego i uzyskać odpowiednią poradę. Mając to na uwadze będzie żyło się o wiele lepiej.