13 lipca 2016 Hobby 0
projektowanie ogrodów

Jako Polacy mamy wiele kompleksów. Przede wszystkim boli nas to, że nie możemy żyć tak jak ludzie na wschodzie. Ich domy są znacznie bardziej okazałe, na wakacje jeżdżą w najróżniejsze zakątki świata a ich ogrody wyglądają jak te z bajek. Czas przerwać te błędne myślenie i dumnie iść do przodu czerpiąc inspiracje od najlepszych.

Projektowanie ogrodów to złożony proces

projektowanie ogrodówArchitekt krajobrazu z Poznania inspiruje i pokazuje jak można poczuć powiew wielkiego świata na swoim podwórku. Nowoczesne ogrody są w zasięgu każdej ręki, potrzebny jest tylko czas, przekonuje pani architekt Katarzyna. Przede wszystkim warto postawić na surowe drewno. Wymyślne materiały w dzisiejszych czasach już nie robią na nikim wrażenia, co sprawia, że odchodzą one do lamusa. Zakładanie ogrodów wbrew powszechnie panującej opinii nie jest wcale łatwe, ponieważ trzeba się zdecydować na gatunek roślin, które uprawiać będziemy z przyjemnością. W sezonie, który obecnie mamy takim hitem będzie werbena patagońska, ponieważ jej sadzonki oraz nasiona będą znacznie bardziej dostępne w sprzedaży. Sklepy ogrodnicze inwestują w tego typu rzeczy, bo wiedzą, że ludzie szaleją na widok nowych trendów. Projektowanie ogrodów w Poznaniu to bardzo złożony proces.

W tym roku mile widziane są ogrody surowe, które mają pięknie i równo przystrzyżoną trawę, która jest w kolorze intensywnej zieleni. Teraz liczy się to, by roślina była estetyczna i miała jakąś fakturę i ciekawy kształt. Im mniej tym lepiej, bo minimalizm dzisiaj jest sztuką. Ponadto warto pomyśleć o ogrodzie całorocznym.