2 marca 2017 Handel 0

Lubię ekologiczne rozwiązania i staram się dbać o naturę. Nie marnuję wody, nie śmiecę, używam ekologicznych kosmetyków bez chemicznych dodatków. Największy problem miałam jednak z zakupami. Nie chciałam używać toreb foliowych, które jak wiadomo rozkładają się tysiące alt na wysypiskach.

Torby papierowe w sklepie osiedlowym

torby papierowe z KatowicMiałam torbę bawełnianą, jednak miała swoje wady. Nie zawsze mieściła mi się do kieszeni, a nie zawsze pamiętałam, żeby ją zabrać i w końcu musiałam pakować do foliówek. Nie podobała mi się ta alternatywa. Kiedy ostatnio robiłam zakupy do pani kasjerka zagadnęła mnie o sklepową ankietę. Trzeba było napisać co byśmy zmienili w sklepie, a do wygrania był bon na zakupy. Napisałam zatem, ze chciałabym mieć torby papierowe z Katowic, a nie tylko torby foliowe do pakowania zakupów. Dopisałam swoje dane i zostawiłam w pudełku do ankiet. Ku mojemu zdziwieniu okazało się, że więcej osób chciałoby pakować zakupy w torby papierowe i ten pomysł przeszedł. Druga zmianą było wprowadzenie stoiska ze świeżym mięsem, nie tylko z szynką i paczkowanymi parówkami. Co prawda nie wygrałam bonu na zakupy, ale cieszyłam się że mógł głos miał znaczenie. Od teraz torby papierowe zawsze widzą obok foliowych i można dokonać wyboru. Nie musze się martwić co zrobię jak zapomnę torby bawełnianej. A takie torby też można później wykorzystać do pakowania różnych rzeczy w domu, czy choćby jako zapasowa reklamówka na śmieci do łazienki. Można je łatwo złożyć i nie zajmują dużo miejsca.

Takie torby papierowe powinny się znaleźć w każdym sklepie. Jest to rozwiązanie bardzo tanie i ekologiczne, a jak wspomniałam taka torba spokojnie zmieści się na półce w domu, nie trzeba jej od razu wyrzucać jak foliówki. Warto zatem zastanowić się nad rozwiązaniami dobrymi dla natury.