25 czerwca 2018 Medycyna 0

Życie w dwudziestym pierwszym wieku jest pełne stresu presji i oczekiwań, które chcemy spełniać. Zaraz po studiach zaczynamy pracę zawodową i pniemy się po szczeblach kariery. Praca zabiera nam większość czasu, a dla rodziny zostają tylko weekendy. W takich warunkach, łatwo o rozpad związku.

Na czym polegają dobre terapie dla par?

dobra terapia par w KrakowiePierwszym sygnałem, który świadczy o rozłamie w związku jest brak rozmów między partnerami. Unikają się, tłumacząc licznymi obowiązkami, gorszym samopoczuciem, albo zmęczeniem. Jeżeli sami sobie nie poradzimy z problemem na tym etapie, to może się to skończyć rozstaniem. Dobra terapia par w Krakowie polega na szczerej rozmowie z obojgiem partnerów w komfortowych warunkach. Najpierw odbywa się ona z każdym z osobna, aby psycholog mógł dogłębnie poznać strukturę problemu i punkt widzenia każdej ze stron, a następnie wspólna rozmowa mająca na celu konfrontację. Celem terapii jest dojście do źródła problemu, który wywołuje destrukcyjne reakcje. Ludzie często nie potrafią ze sobą rozmawiać, bo się nie słuchają i nie rozumieją potrzeb drugiej osoby. Zamiast odnieść się do słów partnera, mają swoje zdanie na temat tego co mówi druga strona. Taka droga prowadzi do odsunięcia się od siebie partnerów i pogłębia kryzys. Terapia może trwać od tygodnia do nawet kilku miesięcy. Jej długość zależy od złożoności problemu i chęci obu stron do znalezienia rozwiązania będącego zadowalającym kompromisem, który zaakceptują partnerzy. Efekt terapii głównie zależy od partnerów i ich nastawienia.

W Krakowie znajduje się kilka dobrych przychodni prowadzących terapię dla par. Pracują tam wykwalifikowani specjaliści z dziedziny psychologii, który służą pomocą od poniedziałku do piątku. Na pierwszą niezobowiązującą wizytę możemy się umówić telefonicznie, lub przez mobilną aplikację dostępna w sieci.