25 sierpnia 2019 Reklama i poligrafia 0

 

Wielu producentów ubrań chce wykonywać je w wysokiej jakości. Często decydują się na umieszczenie jakiegoś wzoru na nich, aby urozmaicić ich wygląd. Istnieje wiele technik wykonywania nadruków na odzieży, jednak która z nich jest najlepsza?

Jakie są zalety druku sitowego?

sitodrukTechnika druku sitowego pozwala na umieszczenie dowolnego wzoru na różnego rodzaju materiałach. Jest to możliwe dzięki wykorzystaniu specjalnej formy drukowej, na której umieszczona jest siatka wykonana z tworzywa, na przykład z plastiku lub metalu. Pod siatką znajduje się wzór, który możemy dowolnie modyfikować. Oczka siatki są bardzo niewielkie, co pozwala na dokładne i precyzyjne odciśniecie wybranej przez nas matrycy na materiale. Do przetłoczenia farby przez siatkę potrzebne jest specjalne narzędzie, tak zwany rakiel, który pozwala na przeciśnięcie koloru i uzyskanie dowolnego wzoru. To wszystko czyni wyjątkowy sitodruk prostym i szybkim sposobem na wyprodukowanie dużej ilości ubrań z unikatowym nadrukiem. Technika ta może być wykonywana ręcznie, bądź przy użyciu odpowiedniej maszyny. Wtedy proces ten staje się całkowicie zautomatyzowany i jeszcze szybszy. Nadruki na ubraniach wykonane tą metodą są bardzo trwałe, odporne na ścieranie i wielokrotne pranie. Farba nie pęka i jest bardzo wytrzymała – dzięki temu możemy mieć pewność, że piękny wygląd naszego nadruku zostanie zachowany przez bardzo długi czas. Poza tym, jest także odporny na czynniki atmosferyczne, na przykład słońce – nadruk nie wyblaknie od długotrwałego działania promieni słonecznych.

Kiedy chcemy zakupić ciekawą bluzę czy koszulkę z oryginalnym nadrukiem, powinniśmy w miarę możliwości postarać się o informację, jaką techniką został wykonany na niej wzór. Najlepsza i najbardziej trwała jest metoda sitodruku, dzięki której nadruki pozostaną ładne przez długi czas.