26 kwietnia 2022 Wyposażenie otoczenia domu 0

Kompozytowe deski tarasowe są bardzo znanym produktem budowlanym, którego wykorzystuje się do budowy tarasów. Często stosuje się je poprzez ich mocowanie do drewnianych legarów, co jest powszechną praktyką. W ostatnim czasie jednak często drewniane legary wymienia się także na te z kompozytu, co ma wiele zalet.

Kompozytowy legar tarasowy

legary tarasowe kompozytowePrzyjęło się, że powierzchnia tarasu musi być gładka i równa, dlatego tak często sięga się po deski kompozytowe, które doskonale nadają się do tego zadania. Bagatelizuje się jednak to co jest pod nimi używając jako legary materiał drewniany, który jest tani i ogólnodostępny. W ostatnim czasie jednak coraz więcej osób woli używać także kompozytów do wykonywania legarów pod deski tarasowe. Trzeba w końcu przyznać, że legary tarasowe kompozytowe mają wiele zalet, których próżno szukać w materiale drewnianym. Przede wszystkim takie legary kompozytowe są bardzo równe, co w przypadku drewna byłoby raczej tylko i wyłącznie cudem. Legar kompozytowy jest wykonywany w fabryce z dużą dokładnością, przez co jego powierzchnia nie ma nierówności, tak jak w drewnie. Dzięki czemu, przy odpowiednim wypoziomowaniu uzyskujemy doskonały podkład pod deski tarasowe, które ułożone na nim również będą równe. Największą zaletą kompozytowych legarów jest jednak coś innego. Takie legary nie trzeba przecież impregnować, przez co ich trwałość będzie o wiele większa niż drewna.

Kompozyty są produkowane w wielu różnych wariantach przekrojowych, o różnej ale za to dokładnie określonej wytrzymałości. W przypadku drewna ta wytrzymałość jest czysto hipotetyczna, dlatego dobiera się tam większe przekroje, ale w kompozytach można już dokładnie zamówić belki o określonym przekroju. Całość dzięki temu prezentuje się o wiele mniej masywnie, ale za to bardziej estetycznie niż w drewnie.