28 czerwca 2017 Wnętrza 0

Serce domu to zawsze kuchnia. Nie ma lepszego pomieszczenia, ponieważ to z kuchni zawsze roznoszą się wspaniałe zapachy pieczonego ciasta, lub mięsa z piekarnika na obiad. Niestety, w kuchni też wszystko najszybciej się brudzi. Gotujemy w niej, goście przychodzą wypić sobie tam kawę. Zazwyczaj zapraszam ich do salonu, bo jest do tego stworzony, ale każdemu jakoś o dziwo lepiej w naszej kuchni. Mówią, że jest przytulna.

Kuchnia i nowa solidna tapeta

solidne tapety kuchenne zmywalneGdy tak spojrzałam ostatnio na ściany w kuchni, to się załamałam. Dawno nie robiłam dokładnej inspekcji i zauważyłam, że ściany są już brudne i nie wyglądały zbyt estetycznie. Wybrałam się więc z sąsiadką po solidne tapety kuchenne zmywalne, która zaproponowała zresztą, że pomoże mi je zamontować. Robiła to niedawno u siebie w domu i wiedziała, jakie wybrać, żeby jak najdłużej się trzymały. Bardzo ważne było też to, że gdybym czymś na nich nachlapała, to wystarczyła szmatka i mogłam tę ścianę z tapetą swobodnie myć. To było dla mnie ogromne ułatwienie, bo nie wszystkie tapety daje się zmywać, bo odchodzą razem ze szmatką. Kiedyś miałam taką sytuację i nie polecam nikomu zmywać niczego na niezmywalnych. Zrobiła mi się wielka dziura. Wybrałam jasny kolor, bez żadnych zbędnych dodatków, prosty wzór o pastelowym odcieniu. Nie lubiłam wielobarwnych tapet, bo zakłócały ład i spokój panujący w kuchni. I tak za dużo już się w niej zawsze działo. Kupiłyśmy tapety i zabrałyśmy się do pracy. Dwie kobiety w nawale pracy, musiało to nieźle wyglądać.

Z pomocą sąsiadki, w prosty i szybki sposób udało nam się przykleić tapetę. Była jeszcze ładniejsza, jak już ozdabiała całą kuchnię. Mam nadzieję, że będzie długo nam służyć. Dla próby parę dni temu przemyłam ją i nic jej się nie stało, więc faktycznie można myć.