11 lipca 2020 Dom i ogród 0

 

W każdym domu znajduje się jakieś ogrzewanie, ponieważ jest ono niezbędne do normalnego funkcjonowanie. Przeważnie jest ono centralne lub elektryczne, ale można jeszcze gdzie nie gdzie spotkać kominkowe. Dwa pierwsze rodzaje wykorzystują grzejniki.

Jak działa grzejnik konwekcyjny?

grzejniki konwekcyjneJeżeli w mieszkaniu nie ma podłączonego centralnego ogrzewania, to jedynym bezpiecznym sposobem na zapewnienie wewnątrz ciepła, jest stosowanie grzejników elektrycznych. Są one tak samo wydajne, ale wymagają podłączenia do gniazdka zasilającego, gdyż działaj,ą na energię elektryczną. Ich zaletą jest niewielki rozmiar i możliwość przenoszenia w dowolne miejsce, pod warunkiem, że nie umieścimy do na stałe na ścianie. Grzejniki konwekcyjne sprawdzają się w domach mieszkalnych, działkowych, w biurach czy nawet w garażu. Są wykonane z aluminium lub specjalnej blachy, które podczas działania grzejnika nagrzewają się do określonej temperatury, dlatego też muszą stać w odpowiedniej odległości od mebli czy innych przedmiotów. W górnej części obudowy mają najczęściej kratkę, przez którą wydostaje się ciepłe powietrze. Ich zaletą jest szybkie nagrzewanie się, dzięki czemu po paru chwilach od włączenia będziemy mieli ciepło w pomieszczeniu. Grzejnik konwekcyjny przekazuje ciepło do otoczenia poprzez promieniowanie i swobodną, naturalną konwencję. Dzięki cichej pracy, grzejnik może stać nawet w pokoju dziecięcym. Dla bezpieczeństwa użytkowania, grzejniki mają wbudowany czujnik automatycznego wyłączania się w sytuacji przegrzania.

Ceny grzejników konwekcyjnych są dość mocno zróżnicowane i zależą przede wszystkim od producenta, modelu czy miejsca w jakim je nabywamy. Najtańsze modele kosztują około stu złotych, a za najdroższy trzeba zapłacić nawet czterysta złotych.

Grzejniki konwektorowe w rozsądnych cenach znaleźć można na: https://www.jaga.com.pl/