20 maja 2021 Usługi 0

Pogrzeb bliskiej osoby to zawsze trudny czas. Pomimo szoku i żałoby trzeba też pomyśleć o pochówku. Polecane zakłady pogrzebowe zajmują się przewożeniem zwłok oraz pochówkiem. Pozostaje jeszcze decyzja, czy pogrzeb ma być tradycyjny, czy też przeprowadzić kremację zwłok.

W Warszawie można skorzystać z kremacji zwłok

koszt kremacji zwłok w warszawieW Polsce kremacja zwłok nie jest już niczym szczególnym. Cały proces przebiega sprawnie. Ciało przewożone jest do krematorium, gdzie zostaje palone w specjalnym piecu. Panuje tutaj naprawdę wysoka temperatura sięgająca do tysiąca stopni Celsjusza. W zależności od ilości zwłok oraz ich wagi proces spalania trwa od dwóch do nawet kilkunastu godzin. Z ciała zostaje garstka popiołu, która następnie jest wsypywana do urny. Domy pogrzebowe zazwyczaj zapewniają swoim klientom bogatą ofertę trumien i urn. Kremacja zwłok w zależności od miejsca zamieszkania i danej firmy pogrzebowej może kosztować różnie. Warto zawczasu dowiedzieć się o koszt kremacji zwłok w Warszawie lub też innych miastach w Polsce. Przykładowo, w Poznaniu za taką usługę płaci się pięćset złotych, z kolei w Warszawie około tysiąca. Tymczasem tradycyjny pochówek kosztuje nawet kilka tysięcy złotych. W wielu przypadkach trzeba dopłacić do zasiłku pogrzebowego. Uroczystości pogrzebowe w obydwu przypadkach za bardzo się od siebie nie różnią. W przypadku pogrzebu religijnego msza święta jest odprawiana jeszcze nad ciałem zmarłego przed kremacją.

Wiele osób zastanawia się nad kremacją zwłok bliskiej osoby. Z całą pewnością jest to coraz popularniejsza forma pochówku. Przede wszytkim jej koszty są dużo niższe w porównaniu do tradycyjnego pogrzebu. Na terenie Warszawy można się zmieścić w kwocie tysiąca złotych. Wówczas można sfinansować pogrzeb w całości z zasiłku.