21 października 2018 Handel 0
talerze jednorazowe

Imprezy plenerowe są zawsze świetne, niezależnie od tego, czy jest tam ośmiu uczestników, czy kilkaset. Robiąc na przykład zwykłe ognisko łatwo stworzyć przyjemną atmosferę. Ważne jest coś jeszcze, a dokładniej ochrona środowiska. Dbałość o porządek oznacza używanie takich talerzy, które nie będą zalegać w miejscu, w którym odbywało się spotkanie. Można kupić takie talerze, które będą neutralne dla natury.

Dobre talerze na ognisko

talerze jednorazoweCzęść talerzyków jednorazowych wykonana jest ze zwykłego plastiku. Jak się domyślasz, nie jest to najlepszy wybór na ognisko w parku, ponieważ można, nawet przypadkowo, zaśmiecić ten teren. Talerze jednorazowe powinny być wykonane z materiałów, które bardzo szybko pod wpływem wilgoci przechodzą proces rozkładu. Tym samym nie zalegają w ziemi i są neutralne dla gleby, wód powierzchniowych i oczu innych ludzi, którzy odwiedzą to miejsce. Do wyboru w wielu sklepach masz nieco droższe talerzyki (o około dziesięć groszy), ale wykonane są z tworzyw organicznych. Co się stanie, jeśli wiatr zdmuchnie taki talerz i nie znajdziesz go? Po prostu przy pierwszym deszczu, pod wpływem intensywnej wilgoci rozpuści się, nie zostawiając po sobie śladu. Takie talerze są w pełni ekologiczne i można je zabierać do lasów, a nawet parków krajobrazowych. Po zgubieniu całkowicie znikają i nikt nie musi się nimi przejmować, ani natura, ani człowiek.

Jest to najlepszy sposób do tego, aby faktycznie zadbać o teren, w którym organizujesz spotkanie. Sam widzisz, że różnica w cenie jest niewielka, ale spada z Ciebie duża odpowiedzialność. Talerzyki są jednorazowe, więc nie martwisz się, że się potłuką, bądź będzie trzeba je myć. Dzień po ognisku po prostu je pozbierasz do worka i wyrzucisz do śmieci. Przypominają one w wyglądzie i dotyku talerzyki papierowe.