19 marca 2017 Usługi 0

Staram się jak najlepiej dbać o czystość w moim domu. Posiadam trójkę dzieci, z których dwoje jest uczulone na wiele rzeczy, w tym również na kurz. Z tego właśnie względu staram się zapewnić w domu sterylne wręcz warunki. Niestety, sama nie potrafiłam całkowicie wyeliminować tego alergenu z mojego domu. Postanowiłam więc oddać kilka rzeczy w ręce profesjonalistów.

Najlepsze pranie dywanów

dokładne pranie dywanów w WarszawieChciałam mieć pewność, że uda mi się usunąć z domu wszystkie drobinki kurzu. Z tego względu odkurzałam nawet codziennie. Starałam się równie prać dywany. Niestety, nie dawało to oczekiwanych efektów. Moje dzieci wciąż kaszlały i kichały. Dodatkowo dywan stał się nieprzyjemnie poszarzały. Wtedy postanowiłam poszukać profesjonalnej pomocy. Znalazłam firmę oferującą dokładne pranie dywanów w Warszawie. Chciałam dowiedzieć się, na jakiej zasadzie działają. Okazało się, że do prania dywanów używają specjalistycznych środków (które nie przejawiają jednak właściwości drażniących), a cały zabieg przeprowadza się przy wysokich temperaturach, co skutecznie zabija wszelkie bakterie oraz wypłukuje kurz wbity w włókna. Dodatkowo, na maja prośbę, dywan został spryskany środkiem, który utrudnia przywieranie drobinek kurzu (jest to coś na wzór delikatnego laminatu, który nie zmienia faktury ani miękkości dywanu, ale czyni włóka nieco bardziej śliskimi, co niweluje problem przywierania kurzu), dzięki czemu udało mi się dłużej utrzymać efekt.

W przypadku alergii na kurz mamy spory problem, ponieważ alergen znajduje się dosłownie wszędzie. Dlatego bardzo ważna jest dbałość o szczegóły. Jak miałam okazję przekonać się na własnej skórze, całkowite usunięcie kurzu z dywanu domowymi sposobami jest praktycznie niemożliwe. Dlatego też starałam poszukać się profesjonalnej pomocy.