3 października 2018 Handel 0

 

Od zawsze marzyłam o pracy w muzeum. Niedawno to marzenie się ziściło. Dlaczego? Ponieważ około miesiąc temu znalazłam interesującą, dobrze płatną ofertę pracy. Kiedy tylko ją zobaczyłam, zaraz chwyciłam za telefon i zadzwoniłam tam z informacją, że chcę tam pracować. Praca w muzeum to moje przeznaczenie.

Muzealna szafa na mapy

szafy na mapyMusiałam trochę odczekać, zanim dostałam informację, że mam tę pracę. Bardzo się ucieszyłam, że wybrano właśnie mnie. Tak samo moi rodzice, ponieważ bardzo mi kibicowali i zdawali sobie sprawę jak bardzo zależy mi na tej pracy. Pierwszego dnia dowiedziałam się w jakim dziale muzeum będę pracować. Miało to być stanowisko asystenta w dziale archiwów i dokumentacji. Miałam się zajmować starymi papierami, mapami, grafikami, rysunkami oraz dokumentacją związaną z muzeum. Tym bardziej się ucieszyłam, ponieważ kocham oglądać stare mapy. Moim zadaniem było między innymi odpowiednie układanie starych, zabytkowym map. Do ich przechowywania służyły specjalne szafy na mapy. Jak wygląda tego typu szafa? Od razu po jej zobaczeniu w oczy rzuca się mnogość szuflad. W każdej z nich mieszczą się zabytkowe mapy. Każda musiała być odpowiednio zabezpieczona oraz oddzielona od innych. Moim zadaniem było także odbieranie tych starych map od konserwatorów zajmujących się papierem, którzy pracowali w tym samym muzeum. Jak się dowiedziałam są szafy metalowe oraz drewniane. Szafa na mapy w naszym muzeum była metalowa, pomalowana na biały kolor, miała także uchwyty w czarnym kolorze.

Tym, co przede wszystkim wyróżnia tę szafę są głęboki i jednocześnie bardzo niskie szuflady. Są one zamykane na klucz. Takie szafy wyróżniają się także solidnością oraz trwałością, tak aby przechowywanie zabytkowych map było w pełni bezpieczne.