24 sierpnia 2017 Reklama 0

Jakiś czas temu otworzyłem własną drukarnię. To był bardzo trudny biznes, ponieważ na rynku co chwile pojawiała się nowa konkurencja. Na szczęście ja systematycznie uporałem się z bieżącymi problemami i zacząłem myśleć nad odpowiednią strategią.

Oferowaliśmy bardzo tanie ulotki dla firm 

ulotki reklamowe tanioOczywiście na samym początku musiałem szukać odpowiedniego sprzętu. On był prawdziwą podstawą, ponieważ zwiększył wydajność i pozwalał na większe zlecenia. Ja starałem się szukać takich klientów, których interesowała dłuższa współpraca. To było dla mnie ważne aby osiągnąć ciągłość finansową. Pewnego dnia zdecydowałem się na korzystną ofertę dla firm i zaproponowałem ulotki reklamowe tanio. Myślałem, że w ten sposób większe sklepy czy restauracje zainteresują się moją drukarnią i będą chciały zamawiać u nas o wiele większe zlecenia niż klienci sporadyczni. Oczywiście pojedyncza ulotka nie była dla mnie wielkim zyskiem. Jednak jeżeli miałbym pomyśleć o hurtowej sprzedaży to mógłbym sporo zarobić. Jednak początkowe dochody zostawały przeznaczane na spłatę kredytów, które musiałem zaciągnąć aby kupić odpowiednie maszyny. Po roku byłem już na czysto i cały czas rozglądałem się za urządzeniami, które pozwoliłyby mi zwiększyć wydajność firmy. To było dla mnie nie zwykle ważne jeżeli zamierzałem utrzymywać biznes na wysokim poziomie. Gdy wprowadziłem ofertę dotyczącą ulotek okazało się, że mój plan przyniósł natychmiastowy skutek. Na początku pewna okoliczna siłownia zamówiła ulotki, a potem zaczęło się.

Byłem z tego bardzo zadowolony, ponieważ to otwierało przede mną lepsze perspektywy. Moja drukarnia stała się o wiele bardziej stabilna i bez większych problemów mogłem radzić sobie z liczną konkurencją. Wiedziałem, że przede mną jest jeszcze wiele wyzwań, które dotyczą trudnych decyzji.