18 sierpnia 2017 Usługi 0

Już od kilku tygodni odliczałem dni do wakacyjnego wyjazdu. Miałem udać się do mojej wymarzonej Hiszpanii wraz ze swoją dziewczyną. Jestem wielkim kibicem tamtejszej piłki, więc w planach było zwiedzenie kilku stadionów. Wylot mieliśmy zaplanowany ze stolicy, także kilkanaście godzin przed samolotem już byliśmy na miejscu. Wtedy okazało się, że dziewczyna zapomniała swojego portfela z pieniędzmi. Szybko napisałem do kolegi smsa z hasłem; kantor walutowy Warszawa i ruszyliśmy na miejsce. 

Wymiana gotówki po bardzo atrakcyjnej cenie 

kantor walutowy WarszawaNajpierw oczywiście przez długi czas szukaliśmy tego portfela we wszystkich torbach, ale kiedy nie mogliśmy znaleźć, w końcu postanowiliśmy zadzwonić do rodziców Magdy, żeby sprawdzili na półce i faktycznie okazało się, że został w domu. Nie pozostało nic innego jak wypłacenie pieniędzy z konta oszczędnościowego i wymienienie ich na euro. Dlatego też zwróciłem się o pomoc do kolegi. Wiadomo, że wszędzie są nieco inne kursy, a np. taki kantor walutowy Warszawa z racji swojego umiejscowienia ma prawo jeszcze bardziej podnieść ceny. Na szczęście Mateusz mieszkający od wielu lat w stolicy doradził nam kantor, do którego sam chodzi i co ważniejsze, w którym można nabyć euro po dobrej cenie. Szybko znaleźliśmy wspomniane miejsce i dokonaliśmy wymiany.

Musieliśmy szybko reagować, bo wiadomo ze samolot nie będzie na nas czekał, a rozmienianie waluty już na miejscu, w Hiszpanii wyszłoby dla nas niezwykle niekorzystnie, o czym przeczytaliśmy wcześniej w przewodniku. Następnym razem na pewno będziemy pamiętać o tym, by kilka razy sprawdzić własne bagaże. Całe szczęście, że Mada wszystkie dokumenty miała w drugim portfelu, więc nie musieliśmy przekładać całego wyjazdu i miło spędziliśmy te wakacyjne dni.