20 stycznia 2017 Medycyna 0

Każda osoba, która musi korygować wadę wzroku, staje przed dylematem: okulary czy soczewki? Oba rozwiązania mają swoje wady i zalety, które postaram się w skrócie przedstawić poniżej, by ułatwić ten wybór.

Wybór okularów lub soczewek

soczewki kontaktowe krakówNie każdy z nas ma możliwość noszenia soczewek kontaktowych, uniemożliwiają to niektóre wady i schorzenia oczu. Nie powinno nosić się ich również wtedy, kiedy ich aplikacja i ściąganie sprawiają nam duży problem. Co jednak wybrać, gdy ten wybór mamy? Soczewki mogą zapewniać większy komfort na co dzień i sprawdzają się tam, gdzie okulary przeszkadzają: na plaży i basenie, w kinie na filmie 3D, podczas uprawiania sportu etc. Dostępne są soczewki korygujące różne wady wzroku, także astygmatyzm, a producenci zapewniają ogromny wybór. Nie można ich jednak nosić bez przerw, wymagają odpowiedniej pielęgnacji, o ile nie zdecydujemy się na soczewki jednodniowe. Po określonym czasie od otwarcia opakowania są bezużyteczne. Dla zdrowia dobrze jest nosić co jakiś czas okulary. Okulary korekcyjne, jak wspomniano już wyżej, nie zawsze są wygodne. Nie pozwalają też na noszenie okularów przeciwsłonecznych, chyba że zdecydujemy się na soczewki fotochromatyczne. Mogą jednak być – i są – stylowym dodatkiem do ubioru, który sprawia, że wyglądamy lepiej. Podkreślają nasz styl i osobowość i dla niektórych są tak samo ważne jak buty, torebka czy płaszcz. Dlatego niektórzy posiadają po kilka par i wybierają odpowiednie do okazji. Na szczęście już dawno minęły czasy brzydkich, topornych oprawek i te, gdy noszenie okularów było powodem to niemiłych żartów.

Moim zdaniem warto mieć zarówno soczewki (np. jednodniowe) jak i okulary. Dzięki temu zawsze możemy nosić to, co będzie dla nas najwygodniejsze w danym dniu i najlepiej będzie pasowało do naszego wyglądu.

Więcej informacji http://optyka-koczorowski.pl