19 września 2022 Dieta Jedzenie 0

Każdy z nas lubi słodycze, ale też powszechnie wiadomo, że są one szkodliwe dla naszego zdrowia. Dlatego też warto zastępować sklepowe słodycze zdrowymi zamiennikami. Jednym z nich może być miód, który każdy dobrze poznał w swoim życiu.

Jakie owoce są w miodach?

miód z owocamiWiele osób miód traktuje jako dodatek do zdrowej i zbilansowanej diety, gdyż bez wątpienia zawiera mnóstwo cennych składników. Jednakże warto go też stosować jako zamiennik cukru, który jak wiadomo jest bardzo szkodliwy dla zdrowia. Na rynku znajdziemy bardzo dużo rodzajów miodów, które różnią się między sobą smakiem, zapachem, a także właściwościami. Do najpopularniejszych należy zaliczyć miody spadziowe, gryczane, które należą do najdroższych oraz nieco tańsze wielokwiatowe, lipowe czy wrzosowy. Każdy z nich ma odmienny smak i wyczuwalny aromat kwiatów i drzew, z których pszczoły zbierały nektar. Jednakże poza standardowymi rodzajami miodów, na rynku możemy też znaleźć miód z owocami, który jest zupełnie inna klasą produktu. Stanowi on naturalny miód z dodatkiem takich owoców jak maliny, truskawki, porzeczki, gruszki czy jabłka. Owoce mogą być w formie musu, całych owoców, soków czy też w formie liofilizowanej. Poza oryginalnym smakiem i kolorem, taki miód ma więcej witamin i składników odżywczych. Obecnie na rynku jest kilku producentów takich miodów, którzy mają w swojej ofercie po kilkanaście ich rodzajów. Poza owocami, dodatkami mogą też być przyprawy takie jak cynamon kurkuma czy różne rodzaje przypraw.

Dobrze jest na stałe włączyć do swojej diety miód, ponieważ świetnie się sprawdzi jako dodatek do deserów, napojów, do naleśników czy też do owsianek. Ma bardzo szerokie zastosowanie, ale trzeba pamiętać, że nie można go dodawać do gorących potraw i napojów.