16 stycznia 2016 Medycyna 0

Skuteczna dieta, zdrowa dieta, dieta, diety . W każdej gazecie krzyczą na mnie reklamy, nachalne reklamy, choć wyglądają jak profesjonalne artykuły, kto przeczyta małym druczkiem artykuł czy link sponsorowany.

Skuteczne diety jakie to są?

odchudzaniePod płaszczykiem dbania o moje zdrowie firmy zarabiają krocie. Mam dość bycia królikiem doświadczalnym i wmawiania mi, że jak tylko zastosuje skuteczna dieta od razu będę zdrowsza, ładniejsza i ogólnie fantastyczna. W pracy będę odnosić sukcesy, a w domu mąż będzie na mnie patrzył z podziwem. To seksizm w czystej postaci. Nie, nie , nie jestem feministką, jestem racjonalnym człowiekiem i chciałabym by tak postrzegali mnie w pracy, domu, bliższym i dalszym otoczeniu. I choć jest to mój prywatny pogląd sądzę, że więcej osób tak myśli. Oczywiście niby te wszystkie diety polecane są zarówno dla kobiet i mężczyzn, ale pokażcie mi mężczyznę który czyta rubrykę jak zadbać o zdrowie, jak racjonalnie sie odżywiać, jak schudnąć by kręgosłup był mu wdzięczny. Znacie takiego?! Miałam takie momenty, że zastanawiałam się czy nie skrzyknąć na facebooku osób czytaj kobiet mających takie same poglądy jak ja. Popatrzyłam i okazało się, że jest mnóstwo stron skierowanych przeciwko dietom …tylko to był następny kruczek reklamowy. Walczyłabym z całym sztabem popierającym diet , ale reklamujących się: jeśli masz dość nieskutecznych diet, jeśli masz dość diet-cud, jeżeli masz dość drastycznych diet to my mamy coś do zaoferowania i nasze zdrowa dieta od razu przyniesie wymarzone rezultaty.

Ciekawe kto wymyśla te wszystkie akcje, spoty, hasła reklamowe? Na pewno nie są to zdrowe diety, tylko nabijanie ludzi w butelkę. Prawdziwa zdrowa dieta wymaga wyrzeczeń i jeśli chce się schudnąć, to sama dieta nie wystarczy, ważne są też ćwiczenia, takie jest moje zdanie. Skuteczna dieta to taka której skutki są widoczne.