7 lipca 2022 Usługi i praca 0

Od kilku lat sama wykonuje wiele prostych i funkcjonalnych mebli w domu. Dzięki temu mogę zaoszczędzić trochę pieniędzy i mieć oryginalny wystrój we własnym wnętrzu. Mój dom ma swój indywidualny charakter i jest wyjątkowy. Pasję do majsterkowania odkryłam w sobie już dawno temu.

Wykonanie skrzyni na balkon

skrzynia z płyty osbZawsze lubiłam obserwować swojego tatę. To on dokonywał wielu napraw w domu i konstruował ciekawe meble. Rodzice nie lubili niczego wyrzucać i często decydowali się na renowację według swojego pomysłu. Ja sama lubiłam pomagać tacie w tych pracach. Już pod koniec zimy zaczęłam zastanawiać się jak będzie wyglądać mój balkon na wiosnę. Chciałam zrobić tam gruntowne porządki oraz urządzić je tak aby stało się oazą spokoju. Miejscem w którym będę mogła się relaksować. Bardzo funkcjonalne są skrzynie wykonywane z osb. Mogą posłużyć one zarówno jako stolik, siedzisko lub leżanka albo zwykła skrytka na rzeczy mniej używane. Zaletą takich skrzyń jest to ze można wykonać je samodzielnie. Wystarczy zakupić płyty osb w sklepie budowlanym, mieć wkrętarkę i wkręty kilka zawiasów i można ruszać do pracy. Moja skrzynia z płyty osb musiała być dosyć wąska, gdyż nie miałam dużego balkonu. Chciałam aby skrzynia pełniła funkcję leżanki i była miejscem przechowywania różnych przedmiotów. Skrzynie z osb mają ciekawy wygląd oraz można je malować na różne kolory. Ich ciekawa faktura może być ozdobą samą w sobie. Płyta osb w zależności od tego jaką kupimy może być wykonana z cienkiej lub grubej płyty. Wielu z nas ma płyty wiórowe zalegające w piwnicach i garażach po przeprowadzanych remontach. Warto zatem przejrzeć najpierw wszystkie kąty. Bo może znajdzie się tam jakiś niewykorzystany materiał.

Każdy kto ma choć trochę wolnego czasu i chęci może samodzielnie wykonać taką skrzynie. Skrzynia ładnie się prezentuje na tarasie, czy w ogrodzie. Możemy wykonać również skrzynię do garażu czy piwnicy aby przechowywać w niej mało używane przedmioty. Każdy może wykonać skrzynie według swojego pomysłu, lub znaleźć jakiś pomysł w intrenecie.