4 stycznia 2020 Usługi 0

 

Jazda na rowerze może być naprawdę przyjemną alternatywą dla jazdy samochodem, szczególnie jeżeli wiąże się z ominięciem korków. Codzienne dojeżdżanie do pracy rowerem pomaga walczyć ze zmniejsza smogiem, wpływa korzystnie na nasze zdrowie i samopoczucie oraz skutecznie odstresowuje.

Miejski składak elektryczny czyli rower dla wygodnych

elektryczne rowery składane

Nie zawsze jednak rodzaj wykonywanego zawodu lub odległość z domu do pracy sprzyjają korzystaniu z roweru. Konieczność ubierania się zgodnie z obowiązującym w biurze dress codem, brak łazienki czy szatni, gdzie możemy się wykąpać i przebrać czy przeciwwskazania zdrowotne do zbytniego wysiłku mogą uniemożliwić skorzystanie z tej formy dojeżdżania do pracy. Idealnym rozwiązaniem na tego typu problemy jest rower elektryczny. Naładowana do pełna bateria pozwala na przemieszczanie się z prędkością nawet do 25 km na odległość 60 km. Rower taki możemy używać w tradycyjny sposób lub korzystać z jego napędu elektrycznego. W każdym przypadku obowiązują jednak takie same zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym co wszystkich innych użytkowników dróg i ścieżek rowerowych. Prędkość roweru elektrycznego w żadnym stopniu nie może zagrażać innym użytkownikom ścieżek i musi być dopasowana zarówno do rodzaju nawierzchni do natężenia ruchu. Elektryczne rowery składane dają dodatkowo możliwość wygodnego przewożenia ich w samochodzie bez konieczności zakładania bagażnika rowerowego lub w komunikacji miejskiej.

Tego typu roweru mogą być używane również w terenie jednak należy pamiętać, że są to bardziej rowery miejskie niż terenowe i nie w każdych warunkach dobrze się sprawdzą. Jednak z pewnością poradzą sobie na wytyczonych leśnych czy polnych drogach i mogą stanowić szczególnie ciekawą alternatywę dla osób starszych lub nie mogących zbytnio się forsować.