23 lutego 2017 Budownictwo 0

Nie wszystko co sobie wymarzymy zawsze dostaniemy zrobione szybko, tanio i porządnie. Czasem niestety trzeba wybrać spośród jedynie dwóch z trzech zalet produktu lub usługi, jakie zamawiamy. Skąd jednak bierze się cena niektórych usług?

Wyjaśnię dlaczego usługi gazowe w Bydgoszczy mają takie ceny

usługi gazowe w BydgoszczyWszystko zależy od bardzo wielu czynników i nie można jednoznacznie stwierdzić, ile w danym miejscu i czasie dana usługa powinna kosztować. Na koszt ostateczny usługi gazowej wpływa praktycznie wszystko – ilość klientów, ilość firm, które te usługi świadczą, do tego pora roku oraz wielkość firmy, którą wynajmujemy. Wiem to, ponieważ mój wujek świadczy usługi gazowe w Bydgoszczy i powiedział mi skąd biorą się ceny. Przede wszystkim niezależnie od tego czy praca jest, czy jej nie ma, pracodawca musi opłacać pracowników. Tak samo na cenę ma usług gazowych ma wpływ to, jak wielu klientów ma dana firma. Jeśli ma ich dużo, to raczej niechętnie będzie schodzić z cen wiedząc, że na miejsce klienta, który się wycofa na pewno znajdą kogoś innego kto zapłaci tyle ile zażądają. Jeśli klientów nie mają, to wezmą każde zlecenie byle tylko coś zarobić. Pora roku też ma znaczenie – w niektóre miesiące usługi gazowe są potrzebne co chwile, przez co ich cena rośnie, innym razem usługi te nie są prawie nikomu do niczego potrzebne, i wówczas cena spada. Wszystko w tym biznesie jest względne i uzależnione od setki czynników, których nie sposób przewidzieć. Dlatego też umawiając się z ekipą na zlecenie warto jest się chwilę potargować, ale też nie obrażać się, jeśli firma nie będzie skora do negocjacji.

Jest to jedynie przykład na to, skąd biorą się ceny różnych usług. W praktyce każdy biznes jednak rządzi się swoimi prawami, na cenę zaś wpływają dziesiątki, jeśli nie setki czynników.