14 grudnia 2017 Dom 0

Garaż służy do przechowywania pojazdów mechanicznych. Zazwyczaj funkcjonuje jako integralna część domu. W niektórych przypadkach stanowi samodzielny obiekt budowlany. Do każdego garażu prowadzi brama, która może otwierać się automatycznie na pilota bądź w sposób ręczny.

Segmentowe bramy do garażu wykonane z drewna

bramy garażowe segmentowe drewnianeGaraże mogą być różnej wielkości. Oprócz przechowywania pojazdów mają również inne przeznaczenie. Mogą pełnić funkcje piwnicy, w której trzyma się rozmaite rzeczy, między innymi rowery, sanki, słoiki, farby do malowania ścian, niepotrzebne klamoty, stary sprzęt elektroniczny i wiele innych rzeczy. Wyróżniamy garaże jednostanowiskowe bądź wielostanowiskowe, w których zmieści się więcej samochodów. Można się również spotkać z garażami wielopoziomowymi. Najczęściej funkcjonują one w hipermarketach. Do każdego garażu prowadzi brama, która może być otwierana automatycznie bądź ręcznie. W nowoczesnych budowlach zazwyczaj korzysta się z pierwszego rozwiązania. Wyróżnia się bramy garażowe składające się z pojedynczego panelu, bramy segmentowe bądź też rolowane. Każda z nich posiada swoje zalety oraz wady. Bramy garażowe segmentowe drewniane nie wymagają przestrzeni na zewnątrz garażu, co ułatwia parkowanie samochodu na zewnątrz. Są również wytrzymałe i solidne. Nie psują się zbyt szybko, co należy do ich niewątpliwych zalet. Na dodatek są ekologiczne, wykonane z naturalnego surowca, jakim jest drewno. Ponadto nadają domowi unikalny charakter.

Garaż stawowi dość istotny element domu jednorodzinnego. Jest nie tylko schronieniem dla samochody, ale również służy do przechowywania różnych innych rzeczy. Ważne jest odpowiednie zabezpieczenie garażu przed włamaniem. Brama garażowa powinna być niezawodna, wytrzymała i odporna na warunki atmosferyczne.