18 października 2019 Usługi 0

 

W naszym kraju, w dobie rozwoju gospodarczego, dużemu przyspieszeniu uległ przemysł budowniczy. Duża liczba obiektów musi powstać, w krótkim czasie po to aby rozwinął się przemysł i infrastruktura w kraju. Obserwujemy to codziennie, widząc jak w miastach wznoszone są nowe wysokie, budynki, które przypominają te, z filmów hollywoodzkich. To dobra koniunktura także dla pracowników budowy, zwłaszcza tych wykwalifikowanych.

Oferty pracy dla operatora żurawia

praca dla operatora żurawiaPośród dziesiątek rodzajów ofert dla pracowników budowlanych, bardzo często możemy napotkać oferty dla operatorów żurawi. Ma to duży związek z tym, że budowane są coraz większe konstrukcje, zarówno pod względem gabarytowym, jak i wysokościowym, a wszędzie na tego typu budowach wymagana jest pomoc żurawi. Dlatego praca dla operatora żurawia, jest tak częstą, a także dobrze płatną ofertą pracy, jaką możemy znaleźć w ogłoszeniach. Do zadań operatora żurawia jest sterowanie żurawiem, czyli rodzajem dźwigu wysokościowego, który wznosi elementy konstrukcyjne na duże wysokości. Jest to bardzo odpowiedzialne zajęcie, gdyż od prawidłowego sposobu operowania ta maszyną zależy bezpieczeństwo pracowników na budowie. Trzeba zdać sobie sprawę z tego, że podnosimy duże, ważące często kilka ton elementy, na duże wysokości. Jeśli popełnimy błąd, to możemy doprowadzić do tragedii, dlatego jest to praca dla osób o odpowiednich kwalifikacjach. Takie kwalifikacje można uzyskać zapisując się na kurs na operatora żurawia.

Kursy są prowadzone zarówno dla pracowników indywidualnych, jak i firm, które pragną doszkolić swoją kadrę. Prowadzą je wyszkoleni instruktorzy, którzy często także sami przechodzili na pewnym etapie życia karierę operatora żurawia. Dzięki temu są w stanie przekazać dużą ilość praktycznej wiedzy swoim kursantom.