11 stycznia 2018 Rozrywka 0

 

Każdy sztuczny zbiornik wody, bez względu na rolę, jaką spełnia, potrzebuje odpowiedniej filtracji wody. Dlatego też filtry potrzebne są tak samo na publicznym basenie, jak i w naszym domowym akwarium dla rybek. Filtr dba bowiem o to, by z wody zostały usunięte wszystkie niepotrzebne substancje, a warunki życia organizmów żyjących w tej wodzie, uległy poprawie.

Filtr do niewielkiego akwarium

filtry wewnętrzne do akwariumWiększość z akwariów, które posiadamy w swoich domach, cechuje się niewielkimi rozmiarami. Małe akwaria najlepiej sprawdzają się nie tylko w niewielkim mieszkaniu, ale również w chwili, gdy dopiero zaczynamy swoją przygodę z hodowaniem rybek. Jeśli chodzi o filtry do małych akwariów, najlepszym wyborem będą filtry wewnętrzne do akwarium. Tego typu filtry, jak wskazuje zresztą sama ich nazwa, umieszczamy wewnątrz akwarium, więc bez problemu sprawdzą się w przypadku akwariów zamkniętych specjalną pokrywą. Jeśli chodzi o filtry wewnętrzne w ostatnim czasie na rynku dostępne są również filtry wyposażone dodatkowo w lampy UV, które mają za zadanie nie tylko oczyszczanie wody i jej filtrację, ale również likwidację wykwitów glonów. Filtry wewnętrzne cechują się niska ceną i bardzo łatwą obsługą. Uważa się, że w przypadku małych akwariów są wręcz niezastąpionym produktem. Charakteryzują się filtracją mechaniczną, dzięki czemu mogą również napowietrzać wodę. Co istotne, ich praca jest stosunkowo cicha, więc nie zakłócają dodatkowym hałasem atmosfery otoczenia, w którym przebywa akwarium.

Popularną praktyką wydaje się być częste czyszczenie filtrów pod bieżącą wodą. W tym miejscu warto zaznaczyć, że filtr powinniśmy czyścić wyłącznie w sytuacji, gdy dostrzegamy problemy z wypychaniem wody lub gdy mamy uzasadnione wątpliwości co do jego pracy.