30 marca 2020 Wnętrza 0

Nawet najbardziej piękna oraz najdroższa podłoga nie może zostać pozostawiona bez dopasowanych listew podłogowych, które zabezpieczają łączenie podłogi oraz ściany. Aktualnie dostępne listwy przypodłogowe wykonane są z różnych materiałów – najczęściej z tworzyw sztucznych, dzięki czemu są praktyczne oraz łatwe w utrzymaniu w czystości.

Listwa podłogowa – na jaki kolor postawić?

listwy podłogowePodobno budowa domu to pikuś przy jego wykończaniu – jest w tym niewątpliwie wiele prawdy, ponieważ dopracowanie mieszkania wymaga wiele czasu oraz zaangażowania. Liczy się przede wszystkim wybór kolorów na ściany, odpowiednia posadzka (płytki czy panele lub parkiet) oraz dodatki, jak na przykład listwy, które stanowią wykończenie ściany oraz podłogi. Aktualnie asortyment produktów do wykańczania wnętrz jest bardzo szeroki – listwy podłogowe dostępne są w różnych wzorach oraz kolorach. W ostatnim czasie największą popularnością cieszą się listwy w kolorze białym, ponieważ wiele osób decyduje się na urządzenie swojego domu lub mieszkania w jasnych kolorach. Takie rozwiązanie ma wiele zalet – pomieszczenia utrzymane w jasnej kolorystyce wydają się znacznie bardziej przestronne, co pozwala na optyczne powiększenie całej posiadłości. Listwy podłogowe są stosunkowo łatwe w montażu oraz najlepiej je założyć już po pomalowaniu ścian lub naklejeniu tapety – dzięki temu minimalizuje się ewentualne ryzyko zabrudzeń.

Listwy podłogowe warto jest regularnie odkurzać oraz przecierać zwilżoną ściereczką wykonaną z delikatnego materiału, ponieważ w tym miejscu często zbiera się kurz oraz inne zabrudzenia. Dzięki temu listwy będą prezentować się idealnie przez długi czas oraz zachowają pierwotny wygląd – nie będzie wtedy konieczności ich wymiany przez długi czas.