5 listopada 2022 Zwierzęta 0

Fani kotów z pewnością mają mnóstwo argumentów na to, żeby kogoś przekonać do posiadania kota. Na pewno jest to zwierzę małe, czyste i nie hałasujące, w odróżnieniu od psa. Koty załatwiają swoje potrzeby do kuwety, zatem nie trzeba ich wyprowadzać na spacer.

Gdzie kupić kocięta brytyjskie?

koty brytyjskie - bezpieczna sprzedażZwierzęta domowe ludzie pozyskują z różnych źródeł, a nawet można je przygarnąć z ulicy. Bardzo dużo osób odbiera kota ze schroniska lub od znajomego. Jednakże z takich źródeł nigdy nie możemy być pewni, skąd pochodzi kot, czy jest zdrowy i czy ma wykonane obowiązkowe szczepienia. To może się okazać ryzykowne, zwłaszcza jeżeli mamy w domu małe dzieci. Jeżeli interesują nas koty brytyjskie – bezpieczna sprzedaż będzie najlepszym rozwiązaniem, czyli znalezienie sprawdzonego hodowcy. W Polsce znajdziemy nawet kilkudziesięciu hodowców tejże rasy. Oferują oni kocięta brytyjskie, które mają już kilka tygodni lub nawet kilka miesięcy. Są one zaszczepione przeciw nosówce, są odrobaczone i mają wykonane podstawowe badania u weterynarza. Jest to konieczne, gdyż każdy, kto kupuje kota wartego kilkaset złotych lub nawet kilka tysięcy złotych, oczekuje, że będzie on zadbany i zdrowy, a jego pochodzenie będzie udokumentowane. Koty brytyjskie są szczególnie polecane osobom spędzającym dużo czasu w domu lub mających dzieci, ponieważ są to bardzo towarzyskie zwierzęta. Lubią się dużo bawić, cierpliwie znoszą zaczepki małych dzieci i nie lubią być same w domu. Ponadto mają krótką i gęstą sierść, dzięki czemu wyglądają jak małe puszki.

Przeważnie koty brytyjskie kupują osoby, które dobrze znają tą rasę i są jej fanami. To wyjątkowo spokojne zwierzęta, które szybko się uczą i przyzwyczajają się do domowników. Mogą żyć nawet piętnaście – szesnaście lat i ważyć do dziesięciu kilogramów.