11 października 2017 Hobby 0

Czasy ograniczonego wyboru nudnych artykułów dla dzieci minęły bezpowrotnie. Na rynek wkroczyły firmy, które postawiły na oryginalność i design. Coraz więcej z nich powstaje również w Polsce, dzięki czemu przy okazji zakupów dla dzieci możemy wspierać rodzimy przemysł. Produkują między innymi kocyki i pościele dla małych dzieci.

O kocykach Minky dla dzieci i alternatywach

kocyki minky dla dzieciPrzed wyborem odpowiedniego kocyka należy zwrócić uwagę na materiały, z których został wykonany. Dla małego dziecka warto wybrać taki, który uszyty jest z tkanin antyalergicznych. Ponadto wszystkie jego elementy powinny być bezpieczne dla dziecka i posiadać poświadczające to odpowiednie certyfikaty. Kluczową sprawą jest również typ tkaniny. Poza zwykłymi, bawełnianymi kołderkami na rynku dostępne są między innymi kocyki Minky dla dzieci, których największą zaletą jest dwustronność. Wierzch kocyka uszyty jest z bawełny, natomiast spód został podszyty miękkim polarem, niezwykle przyjemnym w dotyku. Część kocyków oferowana jest w wersji standardowej, z wypełnieniem, oraz wersji light, która idealnie nadaje się na cieplejsze noce. Przed zakupem upewnijmy się także co do trwałości nadruku, oczywiście jeśli kocyk go posiada. Żaden, nawet najbardziej oryginalny wzór nie nacieszy oczu zbyt długo, jeśli po kilku praniach zacznie się spierać. Warto wybrać nadruk atrakcyjny dla dziecka. Jeśli nasza pociecha jest już starsza, można zapytać ją o zdanie przed zamówieniem konkretnego wzoru. W przypadku mniejszych dzieci najlepiej jest wybrać takie zestawienie kolorów, które będzie stymulowało ich zmysł wzroku. Podobną rolę pełnią też tasiemki sensoryczne, przyczepiane do niektórych kocyków. Oprócz wzroku pobudzają one również zmysł dotyku, co jest bardzo ważne w rozwoju maleństwa. Unikajmy tworzyw sztucznych, które nie tylko mogą zawierać szkodliwe składniki, ale też być łatwopalne, stwarzając zagrożenie. Pamiętajmy również o sprawdzeniu rozmiarów koca, którymi zamierzamy kupić, aby nasze sześcioletnie dziecko nie otrzymało kocyka przeznaczonego dla trzylatków, pod którym się nie zmieści.

Starannie wykonane kocyki dla dzieci zapewnią przyjemny odpoczynek naszym pociechom, a także doskonale sprawdzą się jako prezent, np. z okazji baby shower. Dzięki mnogość atrakcyjnych wzorów dostępnych na rynku na pewno nie będziemy mieli problemu z wyborem takiego, który spełni zarówno nasze estetyczne, jak i praktyczne oczekiwania.