31 grudnia 2021 Edukacja 0

Nauka w szkole powinna być przede wszystkim ciekawa i przyjemna, gdyż tylko wtedy można osiągnąć najlepsze rezultaty. Dlatego też nauczyciele starają się na wszelkie możliwe sposoby prezentować omawiane tematy w jak najbardziej obrazowy sposób.

Do czego służy anatomiczny model szkolny?

polecane szkolne modele anatomiczneDla większości dzieci, działanie żywych organizmów jest bardzo ciekawym zagadnieniem, tym bardziej, że jest to wiedza praktyczna. Nauka na wielu przedmiotach szkolnych wymaga przedstawienia tematu z wielu perspektyw, aby uczniowie lepiej zrozumieli temat. Najlepszym narzędziem do tego celu są przeróżne pomoce szkolne w postaci tablic edukacyjnych, modeli anatomicznych, gotowych projektów trójwymiarowych czy też map. Polecane szkolne modele anatomiczne są bardzo często wykorzystywane na lekcjach biologii, ponieważ przeważnie obejmują poszczególne części ciała, narządy lub poszczególne układy. Modele anatomiczne mogą przedstawiać na przykład ludzki żołądek czy płuca w skali jeden do jeden. Dzięki takim pomocom uczniowie nie tylko poznają teorią, ale moga także zobaczyć na własne oczy jak wyglądają organy znajdujące się w ich wnętrzu. Każdy nauczyciel ma dostępu do  różnych pomocy szkolnych, które sprawiają, że dzieci chętniej słuchają i więcej zapamiętują już na zajęciach. Z anatomii wykorzystywane są jeszcze modele zwierząt, które mogą być w całości lub jako przekrój. Co do rozmiarów, to przeważnie oddają naturalną wielość i są wykonane z drewna lub specjalnego tworzywa sztucznego.

Za zakupy modeli anatomicznych wykorzystywanych na zajęciach szkolnych, odpowiadają dyrektorzy placówek lub osoby odpowiedzialne za zaopatrzenie pracowni w niezbędne artykuły. Ceny takich pomocy dydaktycznych są dość mocno zróżnicowane i zależą od wielu czynników.